Školský časopis
- Príspevky v školskom roku 2022/2023
Burza športových klubov
- 07.12.2022 14:01
- Vedomosti v praxi
V piatok (2.9.2022) som mala možnosť zúčastniť sa akcie, ktorej účelom bola snaha, čo najlepšie odprezentovať svoj športový klub. Nezapojili sme sa ako klub, ale ako naša, športová škola.
Našim hlavným cieľom bolo poukázať na moderné technológie, ktoré využívajú športovci, v našom prípade hrudné pásy, ktoré sme mali prepojené s aplikáciou zameranou na meranie fyzickej zdatnosti športovca. Pre účastníkov sme si pripravili prekážkovú dráhu, ktorú museli účastníci zvládnuť ť v čo najrýchlejšom čase. Športové cviky boli zoradené podľa náročnosti, ich zvládnutím si prítomný otestovali svoju fyzicúj a kondičnúj zdatnosť. Ako sme to zisťovali? Na začiatku sme účastníkovi pripevnili hrudný pás, ktorý meral tepovú frekvenciu pri jednotlivých cvikoch. Po absolvovaní aplikácia vyhodnpotila zaznamenané údaje, ktoré sme interpretovali účastníkovi. Do akcie sa zapájali nielen rôzne vekové kategórie. Bola som veľmi rada, že som sa mohla zapojiť do tejto akcie, deň dopadol nad očakávania, tešil ma prejavený záujem o našu aktivitu.
Terézia Ciriaková, III.E


- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
Príspevky v školskom roku 2021/2022
Miesto, ktoré mám rád
- 06.06.2022 10:21
- Futbalový štadión
Miesto, ktoré mám rád. Futbalový štadión
Každé ráno, každé poobedie, každý večer. Vedel by som si predstaviť byť tu stále. Či už v horúčavách alebo v silných dažďoch. Na tribúne, na lavičke náhradníkov alebo ako ubehaný hráč na ihrisku. Všetky pocity, emócie, nálady na tomto mieste vyčerpávam. V niektorých momentoch ich zbieram.
Štadión. Jeden veľký žltozelený areál. Niečo ako koloseum. Miesto, kde sa odohrávajú tie najlepšie a najnapínavejšie zápasy. Samé výhry, radosti, ale aj prehry a smútok. Niektorí ľudia toto miesto doslova neznášajú len kvôli tomu, že po ihrisku behá dvadsaťdva futbalistov, o ktorých si myslia, že sú to tupci. Ale títo ľudia nevedia, čo je to futbal. Je to najlepší šport na svete. Pre niektorých je zápas ako sviatok a štadión ako kostol.
V dni zápasu sa štadión napĺňa ľuďmi, oblečenými v žltozelených farbách. Je to nádhera! Fandia, kričia, fotia. Robia si, čo chcú. Ľudia sa tu doslova vyšantia. Ani maškrtníci sa nebudú nudiť. Z bufetu je cítiť vôňa hranolčekov, klobás a iných dobrôt. Na severnej strane sídlia tí najvernejší fanúšikovia, ktorí sa vedia dokonca pobiť pre svoje mužstvo. Chodia celí v čiernom, fandia, kričia, nadávajú na rozhodcov. Niekedy to nedopadne dobre. Ale to najzaujímavejšie a najkrajšie sa deje na ihrisku. Dvadsaťdva hráčov tu behá a snaží sa dať gól. Možno gól, ktorý ich posilní, alebo gól, ktorý im vyhrá zápas. Rozhodcovia nesú najväčšiu zodpovednosť. Tréneri dávajú inštrukcie svojim hráčom pri lavičke. Niektorí tréneri sú ticho, ale niektorí zbesilo a nahlas kričia po svojich zverencoch. Cez polčas zájdu hráči do svojej šatne načerpať nové sily. Dozvedia sa o novej taktike, ako zdolať súpera.
Keď rozhodca trikrát zapíska, znamená to koniec zápasu. Koniec cesty plnej zážitkov, emócií a prekrásnej atmosféry. Toto miesto mám naozaj rád.
Róbert Dolník I.D
- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
Príspevky v školskom roku 2020/2021
Neskutočné sa stalo skutočným
- 15.10.2021 14:31
- Kalokagatia
- viac
Otvorenie školského roka 2021/2022
- 14.10.2021 13:08
- Príhovor pána riaditeľa
- viac
Čitateľská gramotnosť hravo
- 22.06.2021 11:20
- Kto hľadá, nájde
- viac
Čo pre mňa znamenali 4 roky v Športovom gymnáziu v Žiline
- 22.06.2021 10:50
- Pohľad späť
- viac
Ako vyrobíme tortu priateľstva?
- 28.05.2021 12:12
- Opis pracovného postupu
- viac
Príspevky v školskom roku 2019/2020
Aktivity 2017/2018
- 24.08.2018 21:37
- Prehľad podujatí s výchovnou poradkyňou
- viac
Splavujeme Váh
- 04.07.2018 09:30
- Leto začína
- viac
Kurz na ochranu života a zdravia
- 04.07.2018 09:15
- Terchová - Párnica
- viac
Oslavujeme jubileum
- 25.06.2018 12:39
- 10. ročník Parádneho dňa
- viac
Opäť koniec !
- 28.06.2018 10:39
- Rozlúčka so štvrtákmi
- viac
- Príspevky v školskom roku 2018/2019
Čas obdarovania
- 16.01.2019 18:56
- Zbierka pre detské oddelenie žilinskej nemocnice predčila očakávania

Mesiac december je čas, kedy viac ako inokedy rozmýšľame o svojich blízkych aj o iných ľuďoch, ktorých máme radi. Premýšľame, ako by sme ich potešili, aké prekvapenie by sme pre nich pripravili. Naše myšlienky v tomto predvianočnom čase však niekedy zablúdia aj k ľuďom, ktorý čas Vianoc nemôžu tráviť so svojimi blízkymi, s rodinou. Sú to ľudia, ktorí žijú a pracujú v cudzine, ale aj ľudia, ktorí sú chorí, hospitalizovaní, či už v tomto krásnom predvianočnom čase, alebo aj počas Vianoc. Pre nikoho nie je radosťou stráviť tento čas v nemocnici, najhoršie sú však na tom deti, pretože časť Vianoc, ktorá je spojená s darčekmi, je práve pre ne.
A tak sme nemuseli dlho váhať a rozhodli sme sa aj u nás v škole, že sa pokúsime priniesť týmto deťom trochu radosti a potešiť ich na nie priam najradostnejšom mieste a to v nemocnici. Všetci vieme, že veľmi milým darčekom pod vianočný stromček je kniha. A tak sme sa dohodli, že knihy, ktoré sme už prečítali a dávno sú odložené v poličke, donesieme do školy, napíšeme do nich vianočné prianie a urobíme nimi radosť ďalším deťom.
A tak sa knihy hromadili na kôpke v škole, až z nich vznikala čoraz väčšia kopa. Vyrobili sme vianočné priania, ktoré sme nalepili do kníh, knihy sme zabalili do ozdobených krabíc a takto sme sa s nimi vybrali na detské oddelenie do Fakultnej nemocnice v Žiline.
Tam nás s privítala hlavná sestra detského oddelenia, ktorá nám porozprávala, ako to u nich na oddelení chodí, priemerný vek hospitalizovaných detí, najčastejšie diagnózy. Zaviedla nás do malej spoločenskej miestnosti, kde mali ozdobený stromček, pod ktorý sme deťom uložili škatule s knihami. Medzi deti sme, samozrejme, nemohli ísť, kvôli nebezpečenstvu nakazenia sa chorobami.
Keď sme si vypili pripravený čaj, vedúca sestra nám v mene detí poďakovala a s dobrým pocitom a prianím, aby sa všetky deti čo najskôr uzdravili, sme nemocnicu opúšťali.
Mgr.Erika Kobyliaková
- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
Príspevky v školskom roku 2017/2018

Aktivity 2017/2018
- 24.08.2018 21:37
- Prehľad podujatí s výchovnou poradkyňou
Akcie v školskom roku 2017/2018
Chcem Vám priblížiť niektoré z množstva akcií, ktoré sme v tomto školskom roku absolvovali. Jednou z prvých akcií v novom školskom roku už tradične býva celoslovenská akcia zameraná na sociálno-patologické javy v spoločnosti s názvom Dni nádeje. Táto akcia má viacero odvetví, a to športové, literárne a tiež prednášky a besedy. Snažili sme sa ako škola zúčastniť postupne na všetkých s výberom žiakov. Všetky sprievodné akcie sú hodnotné a sú pre nás prínosom.
Hneď 27. septembra sme sa so žiakmi 4. ročníkov zúčastnili Veľtrhu vysokých škôl, ktorý sa konal v Nitre. Množstvo VŠ ponúkalo svoje študijné programy a pomohli tak žiakom rozhodnúť sa, ktorý profesijným smerom sa v živote vydať. S rovnakým zameraním bola aj Kam po strednej, ktorá sa konala v mesiaci február v hoteli Slovakia v Žiline a na ktorej sme sa tiež zúčastnili. K týmto podujatiam patria aj návštevy zástupcov vysokých škôl priamo v našej škole. Za všetky VŠ by som spomenula hlavne Ostravskú univerzitu, ktorá mala urobenú veľmi peknú prezentáciu, predstavila všetky svoje fakulty, jej zástupcovia rozdali pomerne dosť propagačného materiálu a ochotne zodpovedali na početné otázky našich žiakov.
9. októbra si Tatiana Zboroňová, Soňa Varhaníková a Janka Nová overeili svoje vedomosti a zručnosti v súťaži Smelo na cesty. Toto podujatie medzinárodného charakteru sa konalo v závode KIA a súťažilo sa o najlepší projekt bezpečnosti na cestách.
Nemôžeme taktiež zabudnúť na tradičné darovanie krvi v dvoch etapách počas školského roku a to na jar a na jeseň. Žiaci nad 18 rokov vždy ochotne poslúžia dobrej veci.
20. október patril workshopu s poslancami európskeho parlamentu s názvom Európa Európa, kde po besede mohli hosťom klásť aj otázky.
1. december už tradične každý rok patrí Červeným stužkám. Množstvo sprievodných akcí slúži na zvýšenie povedomia ľudí o chorobe AIDS, jej prevencii a boja proti jej šíreniu. aj naša škola sa tejto akcie zúčastnila, a to nielen samotného seminára, ale aj sprievodných akcií priamo v škole, ako je premietanie filmov s touto tematikou, či besedy na túto tému.
6. júna sa konali v Terchovej Športové hry Domovov sociálnych služieb ŽSK, ktorého sa tiež každoročne zúčastňujeme ako animátori a rozhodcovia pri športových hrách. Tento rok to boli Janka Nová, Táňa Zboroňová, Natália Basťovanská , Matej Vavro a Michal Ďuratný. Napriek tomu, že je to akcia dosť náročná, naši žiaci ju zvládli veľmi dobre, za čo si vyslúžili pochvalu usporiadateľov .
Okrem týchto väčších akcií sa konali ešte viaceré menšie akcie, ktoré síce boli menej náročné na čas a prípravu, ale určite neboli malé svojim významom a prínosom.
Mgr. Kobyliaková Erika, výchovná poradkyňa
- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
Príspevky v školskom roku 2016/2017

