• Komisionálne skúšky a IŠ

          • Výňatok zo školského poriadku

          • Článok 11

            Individuálny učebný plán

            1. Podmienky povolenia štúdia podľa IUP
            1. Podľa § 26 školského zákona môže:
              1. vzdelávanie podľa individuálneho učebného plánu na žiadosť zákonného zástupcu žiaka alebo na základe žiadosti plnoletého žiaka povoliť riaditeľ školy,
              2. vzdelávanie podľa individuálneho učebného plánu riaditeľ školy povoliť žiakovi s nadaním (športovým alebo umeleckým) alebo podľa závažných dôvodov, najmä tehotenstva a materstva (prípadne iných vážnych zdravotných dôvodov),
              3. požiadať o povolenie štúdia podľa individuálneho učebného plánu aj príslušný ústav, v ktorom bol žiak umiestnený podľa osobitného predpisu.
            2. V prípade nevyhnutnosti žiaka študovať podľa IUP v končiacom ročníku štúdia, žiak musí zvážiť náročnosť takejto formy štúdia a dodržať všetky termíny, ktoré sa vzťahujú na vykonanie jednotlivých častí maturitnej skúšky. Schválenie IUP žiaka nie je dôvodom na zmenu termínu ktorejkoľvek časti maturitnej skúšky.
            1. Žiadosť o povolenie osobitného spôsobu plnenie školskej dochádzky
            1. V žiadosti o povolenie osobitného spôsobu školskej dochádzky žiadateľ uvedie:
              1. meno, priezvisko a bydlisko žiaka,
              2. dôvod žiadosti o IUP,
              3. obdobie, v ktorom žiada o IUP,
              4. potvrdenie športového klubu o aktívnej činnosti s harmonogramom tréningov, sústredení a súťaží na dané obdobie. V prípade zdravotných problémov vyjadrenie lekára o dôvodoch a potrebe žiaka študovať podľa IUP a v prípade iných dôvodov relevantný doklad o opodstatnenosti študovať podľa individuálneho učebného plánu.
            2. Formulár žiadosti o povolenie štúdia podľa individuálneho učebného plánu je k dispozícii na stiahnutie na webovom sídle školy.
            3. Akceptovaná bude len kompletne vyplnená žiadosť vrátane všetkých príloh a vyjadrení.
            4. Podaním žiadosti nie je automaticky štúdium podľa individuálneho učebného plánu umožnené. Do rozhodnutia riaditeľa školy sa žiak riadne zúčastňuje vyučovacieho procesu.
            5. Žiadosť o povolenie štúdia podľa individuálneho učebného plánu je potrebné podať v dostatočnom časovom predstihu na sekretariát školy osobne alebo poštou spravidla do 15. septembra školského roku v prípade umožnenia štúdia podľa IUP od 1. polroku alebo do 15. februára školského roku v prípade umožnenia štúdia podľa IUP v 2. polroku. V iných termínoch sa umožnenie štúdia podľa individuálneho učebného plánu posudzuje len v osobitných prípadoch, najmä zo zdravotných dôvodov.
            6. Žiadosť je v zmysle tejto smernice posudzovaná na základe týchto kritérií:
              1. kompletnosť predloženej žiadosti,
              2. opodstatnenosť podania predloženej žiadosti prerokovaná pedagogickou radou.
            1. Rozhodovanie riaditeľa o umožnení štúdia podľa IUP
            1. Riaditeľ školy rozhodne o umožnení, resp. neumožnení štúdia podľa individuálneho učebného plánu spravidla do 30 dní od podania kompletnej žiadosti po prerokovaní v pedagogickej rade. Ak nie je možné z organizačných dôvodov zvolať rokovanie pedagogickej rady, riaditeľ školy môže o žiadosti rozhodnúť aj bez prerokovania v pedagogickej rade.
            2. Riaditeľ môže umožniť žiakovi štúdium podľa IUP so skúšobnou dobou do ukončenia 1. polroka školského roku, počas ktorej žiak preukáže, že je schopný plniť podmienky dohodnutého individuálneho učebného plánu. V opačnom prípade sa postupuje podľa článku 11 E., bodu 2.
            3. V prípade podania žiadosti k 31. januáru alebo po tomto termíne sa skúšobná doba v zmysle bodu 2 neuplatňuje.
            1. Náležitosti individuálneho učebného plánu
            1. Súčasne s umožnením vzdelávania podľa IUP dohodne riaditeľ školy, resp. poverený zamestnanec (koordinátor pre štúdium podľa IUP) so zákonným zástupcom žiaka alebo s plnoletým žiakom podmienky a organizáciu vzdelávania podľa IUP, ktoré musia byť v súlade so schváleným školským vzdelávacím programom a sú záväzné pre obe strany.
            2. Škola, prostredníctvom riaditeľa a koordinátora pre štúdium podľa IUP vypracuje spolu so žiakom, resp. jeho zákonným zástupcom individuálny učebný plán, ktorý obsahuje:
              1. Názov a sídlo školy.
              2. Meno, priezvisko a dátum narodenia žiaka.
              3. Číslo rozhodnutia, ktorým bolo žiakovi umožnené štúdium podľa IUP.
              4. Zoznam vyučovacích predmetov žiaka v členení na jednotlivé polroky školského roku a spôsob a/alebo formu hodnotenia jednotlivých vyučovacích predmetov.
              5. Podmienky napĺňania individuálneho učebného plánu stanovené školou.
              6. Odkaz na tematické okruhy zverejnené na webovom sídle školy.
              7. Kontaktné údaje na koordinátora štúdia podľa IUP.
              8. Dátum a miesto vypracovania IUP.
              9. Pečiatka a podpis riaditeľa školy.
            3. V individuálnom učebnom pláne sa uvedie aj percentuálna hodnota vyjadrujúcu maximálny počet komisionálnych skúšok z dôvodu štúdia podľa IUP za každý polrok školského roku v hodnotách 25%, 50%, 75% a 100%. Percentuálna hodnota však nevyjadruje mieru prítomnosti, resp. neprítomnosti žiaka na vyučovaní.
            4. Percentuálnu hodnotu 100% je možné určiť len žiakom v prípade aktívneho pôsobenia v športovom klube v zahraničí a žiakom v prípade osobitných dôvodov, najmä zdravotných.
            1. Podmienky napĺňania IUP
            1. Súčasťou napĺňania individuálneho učebného plánu je dodržiavanie nasledovných podmienok:
              1. žiak nebude z viac ako 2 vyučovacích predmetov klasifikovaný známkou nedostatočný,
              2. žiak neprekročí percentuálnu hodnotu počtu komisionálnych skúšok za jednotlivé polroky školského roku stanovené individuálnym učebným plánom,
              3. žiak sa zúčastňuje vyučovacieho procesu v čase, keď si neplní klubové alebo reprezentačné povinnosti v zmysle rozhodnutia o umožnení štúdia podľa individuálneho učebného plánu,
              4. žiak rešpektuje ustanovenia školského poriadku a pokyny koordinátora pre štúdium podľa individuálneho učebného plánu. Za nerešpektovanie sa považuje najmä:
                1. opakované nezúčastnenie sa na termíne dohodnutej komisionálnej skúšky bez predchádzajúceho oznámenia o neúčasti z objektívnych dôvodov (aspoň 48 hodín pred dohodnutým termínom komisionálnej skúšky),
                2. problémová komunikácia zo strany žiaka, resp. zákonného zástupcu,
                3. podvod (poskytnutie klamlivých informácií apod.).
            2. V prípade nedodržania podmienok napĺňania uvedených v predchádzajúcom bode a v individuálnom učebnom pláne dôvody na umožnenie štúdia podľa IUP pominú a štúdium podľa IUP sa dňom vydania vysvedčenia za 1. polrok, resp. vydania výpisu klasifikácie za 1. polrok ďalej neumožňuje.
            1. Organizácia štúdia podľa IUP
            1. Pre žiaka študujúceho podľa IUP je platný školský vzdelávací program schválený pre daný školský rok. Triedny učiteľ v spolupráci s koordinátorom pre štúdium podľa IUP koordinujú vzdelávanie podľa IUP. Dochádzka žiaka sa riadne zapisuje do ETK, aby mal triedny učiteľ prehľad o prítomnosti žiaka na vyučovaní. V prípade neprítomnosti z dôvodov uvedených v rozhodnutí o umožnení štúdia podľa IUP sa neprítomnosť vykazuje ako nulová. Neprítomnosť z iných dôvodov sa započítava ako ospravedlnená, resp. neospravedlnená.
            2. Žiak resp. zákonný zástupca žiaka musí zvážiť náročnosť štúdia podľa individuálneho učebného plánu. Musí rešpektovať a dodržiavať všetky dohodnuté termíny komisionálnych skúšok po dohode s koordinátorom štúdia podľa IUP, ako aj termíny a požiadavky pre priebežné hodnotenie po dohode s vyučujúcimi jednotlivých vyučovacích predmetov, a to rovnako v priebehu 1. ako aj 2. polroka. V prípade, že žiak z akýchkoľvek dôvodov nebude zvládať štúdium podľa individuálneho učebného plánu príp. nebude opakovane rešpektovať a dodržiavať stanovené termíny a požiadavky, štúdium podľa individuálneho učebného plánu mu ďalej nemusí byť umožnené.
            3. Žiak, zákonný zástupca, zástupca športového klubu sú v prípade potreby povinní komunikovať so školou (koordinátorom pre štúdium podľa IUP, vedením školy, triednym učiteľom, vyučujúcimi, školským psychológom a výchovným poradcom).
            4. Žiak študujúci podľa IUP má možnosť zúčastniť sa konzultácií prezenčne alebo online z každého vyučovacieho predmetu po predchádzajúcej dohode s vyučujúcim daného predmetu.
            5. Hodnotenie a klasifikácia žiaka sa uskutočňuje v súlade s Metodickým pokynom č. 21/2011 na hodnotenie a klasifikáciu žiakov stredných škôl vydaného MŠVVaŠ SR.
            6. Percentuálna hodnota vyjadruje maximálny počet komisionálnych skúšok z dôvodu štúdia podľa individuálneho učebného plánu za každý polrok školského roku (napr. v 1. polroku má žiak celkovo 12 predmetov bez športovej prípravy. Pri 50% IUP to znamená, že žiak môže byť komisionálnou skúškou klasifikovaný najviac zo 6 predmetov, z ostatných musí byť klasifikovaný priebežne).
            7. Žiak, ktorý študuje podľa individuálneho učebného plánu, môže byť hodnotený:
              1. komisionálne - formou komisionálnych skúšok zo všetkých vyučovacích predmetov,
              2. priebežne - formou priebežného hodnotenia zo všetkých vyučovacích predmetov. Priebežné hodnotenie žiaka z daného predmetu sa môže realizovať písomne alebo ústne priamo na vyučovaní podľa rozvrhu výlučne na danej vyučovacej hodine, a to na základe kritérií hodnotenia a požiadaviek vyučujúceho daného predmetu. Žiak sa po konzultácii a vzájomnej dohode s vyučujúcim zúčastňuje vyučovacích hodín z daného predmetu počas celého klasifikačného obdobia tak, aby splnil všetky vyučujúcim stanovené požiadavky a získal dostatočný počet známok potrebných na klasifikáciu. V prípade splnenia všetkých požiadaviek a dostatočného počtu známok z daného predmetu vyučujúci klasifikuje žiaka v danom klasifikačnom období výslednou známkou. V prípade nesplnenia požiadaviek a nedostatočného počtu známok z daného predmetu môže byť žiak z tohto predmetu neklasifikovaný. O výslednej známke, prípadne o neklasifikovaní žiaka z daného predmetu rozhoduje vyučujúci tohto predmetu,
              3. kombinovane - kombinovaným hodnotením, tzn. z niektorých predmetov komisionálne a z niektorých priebežne. Kombinované hodnotenie sa realizuje tak, že si žiak po dohode s koordinátorom štúdia podľa IUP rozdelí predmety daného klasifikačného obdobia do dvoch skupín. Prvú skupinu tvoria predmety, z ktorých žiak bude hodnotený formou komisionálnej skúšky (týka sa to najmä predmetov s nízkou hodinovou dotáciou). Druhú skupinu tvoria predmety, z ktorých žiak bude hodnotený formou priebežného hodnotenia (týka sa to najmä predmetov s vyššou hodinovou dotáciou, ďalej cudzích jazykov, matematiky, informatiky a maturitných predmetov).
            8. Každý žiak, ktorý študuje podľa individuálneho učebného plánu, dostane k dispozícii rozpis vyučovacích predmetov podľa mesiacov (1 mesiac = 2 až 4 vyučovacie predmety), ktorý je orientačným a nezáväzným návrhom, ako úspešne realizovať vlastný individuálny učebný plán a byť klasifikovaný zo všetkých predmetov v riadnom klasifikačnom období. Každý žiak, ktorý študuje podľa individuálneho učebného plánu, vychádza zo spomínaného rozpisu a zúčastňuje sa dohodnutých komisionálnych skúšok a vyučovacích hodín podľa rozvrhu v prípade priebežného hodnotenia.
            9. Žiak požiada koordinátora pre štúdium podľa IUP o komisionálnu skúšku osobne alebo prostredníctvom zákonného zástupcu, a to buď osobne, e-mailom, v správe na sociálnych sieťach, v správe v elektronickej triednej knihe (EduPage) alebo telefonicky.
            10. Po prijatí žiadosti o komisionálnu skúšku koordinátor pre štúdium podľa IUP dohodne dátum a čas konania komisionálnej skúšky z daného predmetu a zostaví trojčlennú komisiu, ak mu to umožní rozvrh jednotlivých členov komisie a aktuálna situácia vo vyučovacom procese. Cieľom koordinátora je vyjsť v ústrety požiadavke žiaka, prípadne jeho zákonného zástupcu na vykonanie komisionálnej skúšky v maximálnej miere, avšak v rámci aktuálnych podmienok a možností školy. O presnom termíne konania komisionálnej skúšky koordinátor spätne informuje žiaka alebo jeho zákonného zástupcu, prostredníctvom elektronickej triednej knihy (EduPage).
            11. V záujme efektívneho využívania času v prípade už dohodnutého termínu komisionálnej skúšky z daného predmetu môžu byť žiaci, ktorí študujú podľa individuálneho učebného plánu alebo ich zákonní zástupcovia koordinátorom informovaní v dostatočnom predstihu o konaní tejto komisionálnej skúšky a pozvaní na túto komisionálnu skúšku. V takom prípade by žiak svoju účasť na tejto komisionálnej skúške nemal odmietnuť, ak mu v tom nebráni zdravotný stav alebo reprezentačné resp. iné športové povinnosti, prípadne ak je z daného predmetu už hodnotený priebežne.
            12. V prípade, že žiak z niektorého predmetu, z ktorého je hodnotený priebežne, po 1., resp. 3. štvrťroku nesplní dohodnuté požiadavky a bude z tohto predmetu neklasifikovaný, klasifikuje sa za každý polrok na základe výsledku komisionálnej skúšky z daného predmetu. Termín konania komisionálnej skúšky bude určený a písomne oznámený riaditeľom školy zákonnému zástupcovi žiaka, alebo plnoletému žiakovi (spravidla do konca marca a do konca augusta).
            13. Tematické okruhy ku komisionálnym skúškam za dané predmety budú zverejnené do konca septembra daného školského roku na webovom sídle školy.
            14. Na vysvedčení v časti „doložka“ triedny učiteľ uvedie: „Žiak/žiačka študoval/a podľa individuálneho učebného plánu.“ + dátum, pečiatka a podpis riaditeľa školy.
            1. Účasť žiaka študujúceho podľa IUP na vyučovacom procese
            1. Žiak je povinný zúčastňovať sa vyučovacieho procesu v čase, keď si neplní klubové alebo reprezentačné povinnosti.
            2. Žiak sa zapisuje denne do ETK, jeho absencia sa nevykazuje, pričom sa zvolí typ absencie – IUP, a to v prípade, že si žiak plní klubové alebo reprezentačné povinnosti v zmysle rozhodnutia o umožnení štúdia podľa IUP.
            3. Žiak predkladá dôvod svojej neprítomnosti v študentskom preukaze v súlade so školským poriadkom, ak si v čase absencie neplní klubové alebo reprezentačné povinnosti v zmysle rozhodnutia o umožnení štúdia podľa IUP.
            4. Ak žiak nepredloží dôvod absencie podľa bodu 2. alebo 3., vykáže sa mu neospravedlnená absencia.
            5. Body 1., 3. a 4. sa nevzťahujú na žiakov, ktorí majú umožnené štúdium podľa individuálneho učebného plánu s percentuálnou hodnotou 100%.
            6. Žiak s individuálnym učebným plánom s percentuálnou hodnotou do 75% je povinný zúčastňovať sa vyučovacieho procesu aj po uzatvorení klasifikácie formou komisionálnej skúšky z jednotlivých vyučovacích predmetov.
            1. Priebežné hodnotenie
            1. Súčasťou tematických okruhov pre žiakov študujúcich podľa IUP sú podmienky vyučujúcich jednotlivých predmetov na priebežné hodnotenie žiaka. Po splnení týchto podmienok je žiak hodnotený v riadnom klasifikačnom období bez potreby komisionálnej skúšky. Dané podmienky musí žiak plniť priebežne počas celého klasifikačného obdobia dodržujúc bod č. 2.
            2. Ak si žiak zvolí priebežné hodnotenie z daného predmetu, ale v deň hodnotiacej pedagogickej rady za 1. resp. 3. štvrťrok bude z tohto predmetu vykázaný ako neklasifikovaný, v takom prípade musí vykonať komisionálnu skúšku z daného predmetu za 1. a/alebo 2. polrok.
            3. Žiak študujúci podľa IUP predloží návrh hodnotenia vyučovacieho predmetu športová príprava. Daný formulár je dostupný na webovom sídle školy a je potrebné ho predložiť zástupcovi riaditeľa pre športovú prípravu najneskôr do 15. januára kalendárneho roku za 1. polrok a do 15. júna kalendárneho roku za 2. polrok. Žiaci 4. ročníka vyplnené tlačivo predložia najneskôr do 30. apríla kalendárneho roku za 2. polrok školského roku. Zástupca riaditeľa školy pre športovú prípravu môže uznať absolvovanie vyučovacieho predmetu športová príprava a hodnotiť žiaka na základe návrhu trénera.
            1. Komisionálne skúšky

            Pri plnení osobitného spôsobu školskej dochádzky podľa § 23 a § 26 školského zákona sa žiak klasifikuje podľa výsledkov komisionálnej skúšky v prípade, že žiak z niektorého predmetu dohodnuté požiadavky nesplní.

            1. Komisia pre komisionálne skúšky má najmenej troch členov. Komisia sa skladá z predsedu, ktorým je spravidla riaditeľ školy alebo ním poverený učiteľ, skúšajúceho učiteľa, ktorým je spravidla učiteľ vyučujúci žiaka príslušný predmet a prísediaceho, ktorý spĺňa kvalifikačné predpoklady pre príslušný alebo príbuzný vyučovací predmet.
            2. Riaditeľ školy poverí koordinátora pre štúdium podľa IUP zostavením komisií pre komisionálne skúšky podľa bodu 1 s tým, že predsedom komisie môže byť poverený na základe súhlasu riaditeľa školy ktorýkoľvek pedagogický zamestnanec školy.
            3. Výsledok komisionálnej skúšky vyhlási predseda komisie verejne v deň konania skúšky. Výsledok každej komisionálnej skúšky je pre klasifikáciu žiaka konečný.
            4. O možnosti vykonať komisionálnu skúšku podľa §57 odseku 1, písmeno j) školského zákona rozhoduje riaditeľ školy. Termín komisionálnej skúšky za prvý polrok je zvyčajne počas prvého polroka stanovený najneskôr do 30. marca, termín komisionálnej skúšky za druhý polrok je zvyčajne počas druhého polroka stanovený najneskôr do 31. augusta daného školského roku.
            5. Plnoletý žiak alebo zákonný zástupca žiaka musí spravidla 2 dni avšak najneskôr 2 hodiny pred začiatkom skúšky oznámiť, že sa komisionálnej skúšky z odôvodnených príčin (zdravotný stav, reprezentačné alebo klubové povinnosti) nezúčastní a bezodkladne najneskôr do 3 pracovných dní doložiť v študentskom preukaze potvrdenie o týchto dôvodoch koordinátorovi pre štúdium podľa IUP. Potvrdenie len od plnoletého žiaka alebo zákonného zástupcu žiaka sa neuznáva.
            6. Žiak, ktorý sa bez závažných dôvodov nezúčastní komisionálnej skúšky, sa klasifikuje z vyučovacieho predmetu, z ktorého mal konať komisionálnu skúšku, stupňom prospechu nedostatočný, čo platí aj v prípade nerešpektovania bodu 7.
            7. Každé bezdôvodné meškanie na komisionálnu skúšku (viac ako 10 min.) sa považuje za neúčasť na komisionálnej skúške a pri klasifikácii sa postupuje ako v bode 6.
            8. KS je nutné vykonať do 31. augusta príslušného roku, ak v individuálnom učebnom pláne nie je uvedené inak.
            9. Ak chce žiak byť klasifikovaný v riadnom klasifikačnom období, musí ukončiť daný školský rok do termínu konania pedagogickej rady za 2. polrok školského roku (spravidla do 20. júna).
            10. Ak chce žiak 4.ročníka maturovať v riadnom termíne (máj - jún), musí ukončiť 4. ročník do termínu konania pedagogickej rady za 2. polrok školského roku pre končiace ročníky (spravidla do 20. mája).
            11. Ak žiaka nebude možné vyskúšať do 31. augusta daného školského roku, žiak môže požiadať o opakovanie ročníka, prípadne o prerušenie štúdia. V opačnom prípade sa postupuje ako pri zanechaní štúdia z dôvodu nezáujmu.
            12. Žiak musí vykonať najskôr komisionálnu skúšku za 1. polrok daného školského roku a následne komisionálnu skúšku za 2. polrok, nie naopak.
            13. Žiak študujúci podľa IUP, ktorý na konci riadneho klasifikačného obdobia, prípadne v náhradnom termíne neprospel, a teda bol hodnotený (priebežne alebo formou komisionálnej skúšky) známkou nedostatočný najviac z 2 povinných vyučovacích predmetov, môže riaditeľa školy písomne požiadať o vykonanie opravnej komisionálnej skúšky z týchto predmetov.
            1. Pokyny k priebehu komisionálnej skúšky
            1. Koordinátor pre štúdium podľa IUP oznamuje členom komisie dátum a čas konania KS a mená žiakov, ktorí sa KS zúčastnia.
            2. Skúšajúci vyzdvihne žiakov, ktorí sa majú zúčastniť KS v priestore pred zborovňou a podľa vlastného výberu im určí miestnosť, v ktorej sa bude KS  konať.
            3. Koordinátor pre štúdium podľa IUP odovzdá protokol o KS skúšajúcemu najneskôr v deň konania KS, avšak v čase pred konaním KS.
            4. Skúšajúci odovzdá riadne vyplnený a podpísaný protokol o KS s potrebnými prílohami koordinátorovi v deň konania komisionálnej skúšky.
            5. Koordinátor pre štúdium podľa IUP zadá výsledné hodnotenie KS do aSc agendy, skontroluje a založí protokol o KS, ako aj príslušné prílohy.
            6. Koordinátor pre štúdium podľa IUP odovzdá protokoly o KS zástupcovi riaditeľa školy.
            7. Koordinátor pre štúdium podľa IUP informuje žiaka alebo jeho zákonného zástupcu v dostatočnom predstihu o dátume a čase konania KS na základe požiadavky žiaka alebo jeho zákonného zástupcu prípadne na základe pozvania žiaka na KS zo strany koordinátora. V prípade potvrdenia účasti (buď ústne, e-mailom alebo telefonicky) zo strany žiaka alebo jeho zákonného zástupcu sa účasť na KS pre žiaka stáva záväznou.
            8. Žiak príde na komisionálnu skúšku vhodne oblečený (napr. nie v teplákoch) minimálne 15 minút pred začiatkom konania KS z daného predmetu, ohlási skúšajúcemu svoju prítomnosť a čaká na skúšajúceho v priestore pred zborovňou alebo v miestnosti, ktorú mu skúšajúci určí.
            9. Žiak si po vstupe do  miestnosti, v ktorej bude prebiehať KS, pripraví písacie potreby, vypne mobilný telefón, prípadne iné elektronické zariadenia a čaká na príchod trojčlennej komisie.
            10. Ak sa žiak správa nedovoleným spôsobom (napr. podvádza, používa mobilný telefón či iné elektronické zariadenie) predseda komisie mu môže komisionálnu skúšku ukončiť a žiak je hodnotený známkou nedostatočný.
            11. Žiak absolvuje praktickú alebo písomnú časť KS, ak sú tieto požadované a ústnu časť KS, ktorej predchádza príprava na ústnu časť. Čas trvania jednej KS je rôzny v závislosti od vyučovacieho predmetu a častí KS (viď tematické okruhy), avšak maximálne 90 min.
            12. Žiak po absolvovaní KS opustí miestnosť a počká na výsledné hodnotenie KS.
            13. Komisia vyhodnotí praktickú, písomnú aj ústnu časť KS a zapíše výsledné hodnotenie do protokolu o KS.
            14. Predseda komisie informuje žiaka o výslednom hodnotení KS, ktorý je pre žiaka konečný.
    • Kontakty

      • Stredná športová škola
      • 041/5004408
      • Vrátnica (spojovateľka) - škola: 041/5004408 Vrátnica - školský internát: 0918370886
      • Rosinská 6 010 08 Žilina Slovakia
      • IČO: 55494099
      • DIČ: 2122053142
      • 100019964
      • E0007603849
      • PaedDr. Peter Hruška peter.hruska@sportovaskolaza.sk 041/5004410, 0907849466
      • Mária Dubová maria.dubova@sportovaskolaza.sk 041/5004409 - 10 agenda korešpondencie, odpisov vysvedčení a pod.
      • PaedDr. Jana Čibenková jana.cibenkova@sportovaskolaza.sk 0917823046 agenda školských akcií, maturitných skúšok, výchovno-vzdelávacích záležitostí teoretického a praktického vyučovania
      • PaedDr. Vladimír Kuťka vladimir.kutka@sportovaskolaza.sk 0908902252 agenda rezervácií športovísk, športovej prípravy, prijímacieho konania
      • Mgr. Erika Kobyliaková erika.kobyliakova@sportovaskolaza.sk 0917792745
      • Mgr. Emília Berešíková emilia.beresikova@sportovaskolaza.sk 0918370885 agenda prijímania žiakov do školského internátu a výchovno-vzdelávacích záležitostí v školskom internáte
      • Ing. Renáta Orješková renata.orjeskova@sportovaskolaza.sk 041/5004408 ekonomická agenda
      • Alexandra Baránková alexandra.barankova@sportovaskolaza.sk 0918222935
      • Zdenka Konštiaková skolska.jedalen@sportovaskolaza.sk 0918370887 041/5006614 - 15
      • Číslo účtu školy (bežný) SK64 8180 0000 0070 0068 8652
      • Číslo účtu školskej jedálne (stravovací) SK14 8180 0000 0070 0068 8679
      • https://www.facebook.com/sportovaskolaza
      • https://www.youtube.com/channel/UCsnkwuMEzae8-uO7gyCkmtw
    • Prihlásenie