• Novinky

      • Dokázali sme to!

      • Ťažká drina sa vyplatila. Sme víťazi Župnej kalokagatie 2022!
       Tohtoročná príprava na kalokagatiu bola iná ako v minulých rokoch. Poctivo sme trénovali. A to zdôrazňujem, že naozaj poctivo. Dvakrát do týždňa streľba, hádzanie granátom, teoretická príprava. Náročnosť tréningov sa s približujúcimi pretekmi zvyšovala. Streľba, granáty, beh ... niekedy sme mysleli, že to už preháňame, ale vedeli sme, že ak chceme uspieť, musíme makať na 100%. Nakoniec maximálne koncentrovaní sme sa dočkali prvého postupového kola.

       V postupovom kole Župnej kalokagatie 2022 sme nemali žiadne stresy, boli sme pokojní, pred štartom sme trošku znervózneli a koncentrovali sme sa na výkon. Akonáhle sme odštartovali, všetok stres opadol. Dokonca sme si preteky poriadne užili. V prvom kole nám išlo hlavne o postup, a tak sa aj stalo. Skončili sme druhí, ale iba s tesným výsledkom. Veď predsa 2 sekundy za víťazom nie je až tak veľa. Skôr nás to namotivovalo do finálového kola.

       Vo finálovom kole toho stresu bolo omnoho viac, no snažili sme sa dať do pohody. Náš úmysel bol hlavne tentokrát zabojovať tak, aby sme porazili biligválne gymnázium, víťaza postupového kola. Do pretekov sme dali úplné maximum, trénovali sme dostatočne dlho, aby sme dali zo seba všetko. Počas pretekov sme išli ako hodinky, tímová spolupráca bolo na výbornú, povzbudzovali sme sa, pomáhali a po dobehnutí do cieľa sme boli milo prekvapení. Opäť 2 sekundy za najrýchlejším. Avšak v rukách sme mali žolíka. Výbornú streľbu, ktorá rozhodla. Stovky vystrieľaných diaboliek nevyšli nazmar. Nastali ,,najhoršie minúty" čakania na výsledky. Boli sme na seba hrdí, ako sme to zvládli, ale pochybnosť, či sme uspeli na najvyšší stupienok, nami lomcovala až do posledného momentu.

       Keď nastalo vyhodnocovanie súťaže, boli sme v neskutočnom strese. Báli sme sa, že sme sa nám nepodarilo súpera poraziť, no opak bol pravdou. 1. miesto je naše! Neskutočne sme sa tešili. Mali sme naozaj tažkého súpera, ktorého už dlhé roky nebolo možné poraziť. Avšak v ten deň sme to zmenili. Dokázali sme to! Vydreté a túžobne očakávané víťazstvo bolo naše. Boli sme šťastní, že sme to vyhrali, predsa len sme dali do prípravy a pretekov všetko.
       Na toto sa bude ešte dlhé roky spomínať.

       Na víťazstve sa podieľali: Laura Hubcejová, Adela Mlkvíková, Dominik Pagáč, Adriana Lacekova, Sofia Skvortsova, Vlado Kaštan

      • Turnaj v teqbale

      • Dňa 14.6.2022 sa v priestoroch našej športovej haly uskutočnil školský turnaj v teqbale. Turnaja sa zúčastnilo 6 dvojčlenných tímov, ktoré si zmerali sily systémom každý s každým. Každý zápas sa hral na dva vyhraté sety. O zaujímavé športové momenty počas celého turnaja nebola núdza. Víťazný tím v zložení Marián Weber, Filip Magát vo finále proti Samuelovi Šlosárovi a Samuelovi Šarudimu predviedol aj niekoľko náročných smečov a suverénnym spôsobom si vybojoval postup na celoštátne finále, ktoré sa uskutoční 17. júla v Bratislave. Celé podujatie prebehlo v prajnej atmosfére a bolo dobrou reklamou na tento mladý a dynamický šport. Všetkým účastníkom turnaja ďakujeme na predvedenú hru a oduševnené športové výkony a víťazom blahoželáme.   

      • Úspechy futsalistov

      • Blahoželáme žiakom II.E, I.D a III.B a súčasne hráčom ŠK Makroteam Žilina (trénerom Dušanovi a Eve Dobšovičovcom) k dosiahnutým športovým výsledkom.  Aj keď po nešťastnom finále juniorskej extraligy do 20 rokov bolo na tvárach všetkých badať smútok, či sklamanie z výsledku, blahoželáme k zisku striebra. Rozhodujúci penaltový rozstrel síce nevyšiel, no naši chlapci predviedli skvelé futsalové divadlo, ktorému chýbalo aspoň jedno presné chladnokrvné zakončenie naviac z toho množstva gólových šancí.   V extralige dospelých s absolútne najmladším kádrom s vekovým priemerom hlboko pod 20 rokov našich športovcov od postupu do play off delili len 2,5 minúty alebo jeden jediný bod.

      • Športovci v meste lásky

      • Dňa 2.6.2022 sme sa (všetci druháci) zúčastnili exkurzie Do Banskej Štiavnice. Naše prvé kroky smerovali do domu na Trojičnom námestí, kde žila Marína Pischlová, nenaplnená láska romantického básnika Andreja Sládkoviča. Teraz tam sídli svetoznáma Banka lásky, ktorá Slovensko reprezentovala na svetovej výstave v Dubaji. Sprievodkyňa nám povedala, že ľudia z celého sveta tu môžu uchovávať symboly svojej lásky v trezore, ktorý je vytvorený zo schránok s veršami z Maríny. Videli sme aj hovoriace obrazy, unikátny láskomer a iné interaktívne exponáty.

       Po prehliadke naše kroky smerovali na vyhliadku nad Banskú Štiavnicu s unikátnym výhľadom na mesto a okolitú prírodu. Videli sme to najlepšie z historického mesta, zapísaného v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Odvážni chlapci sa aj okúpali v jednom z tajchov.

       Výlet sme si naplno užili, ale najmä sme sa niečo nové naučili a užili si spoločne strávený čas.

                                                                                                                                               Simona Ofúkaná II.A

      • Parádny deň 12

      • prvý či druhý, každý je víťaz!

       Dňa 27.5.2022 sa v areáli Spojenej školy, Rosinská cesta 4, Žilina uskutočnil už 12. ročník netradičného športového podujatia Parádny deň, tento rok s podtitulom prvý či druhý, každý je víťaz. Nad podujatím prevzala záštitu predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

       Cieľom tohto podujatia bolo podporiť komplexný prístup sociálnej rehabilitácie osôb so zdravotným postihnutím, ktorý je zameraný nielen na zlepšenie dotknutých fyziologických funkcií, ale aj psychosociálnych funkcií pomocou športových aktivít a spolupráce s osobami bez zdravotného hendikepu.

       Na Parádnom dni, ktorému aj v tomto roku prialo pekné počasie, sa zúčastnilo 18 družstiev zložených z klientov domovov sociálnych služieb a špeciálnych škôl z celého žilinského kraja.

       Podujatie prebiehalo vo vonkajšom športovom areáli školy a slávnostne ho otvorili riaditeľ usporiadateľskej školy p. Peter Hruška, podpredseda ŽSK p. Peter Weber, riaditeľ odboru školstva a športu ŽSK p. Ľuboš Berešík a hostia z Regionálneho úradu školskej správy Žilina a partnerských základných a stredných škôl (SOŠ dopravná Žilina, ZŠ Karpatská, Gymnázium Varšavská, Střední škola Havířov a Zespól Szkól Budowlanych Cieszyn).

       Súťažiaci účastníci mohli absolvovať 10 bodovaných športovo-kreatívnych stanovíšť a získať tak body, ktoré si následne mohli premeniť v „obchodíku“ za darčeky a užitočné veci darované štedrými sponzormi a dobrými ľuďmi. Veríme, že účastníkom budú robiť radosť minimálne do budúceho ročníka tohto podujatia.

       Neodmysliteľnou súčasťou Parádneho dňa je aj tvorivá súťaž o tzv. „najparádnejšie tričko“, ktorá bola vyhodnotená záverom podujatia. Pri hodnotení tričiek sa kládol dôraz hlavne na nápaditosť a kvalitu spracovania 😊.

       V duchu podtitulu tohtoročného ročníka si každý účastník odniesol svoju malú výhru – dobrý pocit a pekné spomienky a do každého domova sociálnych služieb štedrý sponzor daroval voucher na kúpeľné procedúry pre 2 osoby v Spa Aphrodite Rajecké Teplice.

       Veríme, že 12. ročník Parádneho dňa bol naozaj parádny a všetkým zúčastneným naň zostanú len parádne spomienky.

   • Kontakty

    • Stredná športová škola
    • 041/5004408
    • Vrátnica (spojovateľka) - škola: 041/5004408 Vrátnica - školský internát: 0918370886
    • Rosinská 6 010 08 Žilina Slovakia
    • IČO: 55494099
    • DIČ: 2122053142
    • 100019964
    • E0007603849
    • PaedDr. Peter Hruška peter.hruska@sportovaskolaza.sk 041/5004410, 0907849466
    • Mária Dubová maria.dubova@sportovaskolaza.sk 041/5004409 - 10 agenda korešpondencie, odpisov vysvedčení a pod.
    • PaedDr. Jana Čibenková jana.cibenkova@sportovaskolaza.sk 0917823046 agenda školských akcií, maturitných skúšok, výchovno-vzdelávacích záležitostí teoretického a praktického vyučovania
    • PaedDr. Vladimír Kuťka vladimir.kutka@sportovaskolaza.sk 0908902252 agenda rezervácií športovísk, športovej prípravy, prijímacieho konania
    • Mgr. Erika Kobyliaková erika.kobyliakova@sportovaskolaza.sk 0917792745
    • Mgr. Emília Berešíková emilia.beresikova@sportovaskolaza.sk 0918370885 agenda prijímania žiakov do školského internátu a výchovno-vzdelávacích záležitostí v školskom internáte
    • Ing. Renáta Orješková renata.orjeskova@sportovaskolaza.sk 041/5004408 ekonomická agenda
    • Alexandra Baránková alexandra.barankova@sportovaskolaza.sk 0918222935
    • Zdenka Konštiaková skolska.jedalen@sportovaskolaza.sk 0918370887 041/5006614 - 15
    • Číslo účtu školy (bežný) SK64 8180 0000 0070 0068 8652
    • Číslo účtu školskej jedálne (stravovací) SK14 8180 0000 0070 0068 8679
    • https://www.facebook.com/sportovaskolaza
    • https://www.youtube.com/channel/UCsnkwuMEzae8-uO7gyCkmtw
   • Prihlásenie