• Novinky

      • Vyhodnotenie celoročnej súťaže POHNI KOSTROU

      • Naši žiaci súťažili v celoročnej súťaži Pohni kostrou. Súťaž prebiehala vo viacerých kolách, ktoré boli rôzne zamerané. V októbri sme začali s anglickým Halloween kolom, pokračovali sme v novembri, kde súťažné kolo bolo zamerané na udalosti z novembra 1989. Ďalej sme sa zapojili do Expert geniality show, pričom najúspešnejší žiaci získali body pre svoju triedu. V decembri sme vyhlásili súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu, vo februári sa žiaci zúčastnili anglickej Hravej olympiády a v marci prebehlo posledné kolo súťaže zamerané na deň učiteľov. Body boli udelené a spočítané.

        

       Výsledné poradie:

       1. 3.D - 135 bodov
       2. 1.A - 95 bodov
       3. 2.E - 85 bodov
       4. 3.E - 70 bodov
       5. 2.A - 55 bodov
       6. 1.B - 45 bodov
       7. 1.D - 45 bodov
       8. 1.E - 25 bodov
       9. 2.D - 15 bodov
       10. 3.A - 15 bodov

        

       Výhercom srdečne blahoželáme! Výherné triedy získali peňažnú poukážku pre svoju triedu, ktorú použijú podľa uváženia triedneho učiteľa. Ostatným zúčastneným ďakujeme za účasť!

      • Kurz na ochranu života a zdravia

      • Žiaci tretích ročníkov sa tak, ako každý rok, aj tento rok zúčastnili kurzu na ochranu života a zdravia. V rámci neho absolvovali dva dni v teréne. V prvý krásny a slnečný deň si užili výstup na Lietavský hrad z Bytčice a na druhý deň raftovali z Vrútok do Strečna na Váhu. Ďakujeme kolegovi Mgr. Františkovi Bačovi za ich organizáciu, perfektné načasovanie a nezabudnuteľné zážitky. 

      • Juniorská majsterka SR naša Terézia Ciriaková

      • Ako sama uvádza jedny z najťažších pretekov v nie práve ideálnom období sa podarilo 24.06.2023 vyhrať Terézii Ciriakovej. Preteky v Tlmačoch boli zároveň Majstrovstvami Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike, kde špurt v juniorskej kategórii vyhrala Terézia Ciriaková z (CyS - Akadémie PS) pred Viktóriou Chladoňovou z (Climberg Sport team) a bronz si vybojovala Simona Bodoríková z (EPICu Dohňany).  

       Pripájame sa ku gratuláciám k fantastickému výsledku a želáme veľa úspechov v ďalšej kariére! 

      • Opäť sme vyhrali Župnú kalokagatiu

      • Aj tento rok sme boli najlepší a vyhrali sme Župnú kalokagatiu 2023. Družstvo žiakov našej školy v zložení  Karin Čičáková, Adriana Laceková, Dominik Pagáč, Samuel Seddaoui, David Zauška, Dorota Turská- (súťažila v postupovom kole) po roku úspešne obhájilo prvenstvo  v športovo vedomostnej postupovej súťaži žiakov Žilinského kraja, ktorá sa konala pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej, za výdatnej pomoci našich kolegýň a kolegov, keďže naša škola sa aj tento rok úspešne zhostila neľahkej úlohy zorganizovať toto významné športovo-spoločenské podujatie.

       Poslaním Župnej kalokagatie je prepojiť krásu tela i ducha, fyzickú zdatnosť stredoškolákov s teoretickými vedomosťami z rôznych oblastí.  Žiaci súťažia v orientačnom behu v teréne. Trať má dĺžku 3 km a jej súčasťou je 6 športovo –vedomostných disciplín a 1 nebodovaná disciplína. Okrem preverenia fyzických zdatnosti čakali aj tento rok žiakov disciplíny, v rámci ktorých preveríme ich vedomosti. Je medzi nimi topografia, preverenie zručnosti používania improvizovaných prostriedkov individuálnej ochrany PIO, poskytovanie prvej pomoci a teoretické otázky z rôznych oblastí, vrátane histórie, geografie, ekonomiky, trestnoprávnej zodpovednosti a pod.

       Tohtoročná príprava na Kalokagatiu bola naozaj svedomitá, keď vybraní žiaci pod vedením Mgr. Polákovej niekoľko týždňov pravidelne trénovali športové disciplíny a poctivo si rozširovali vedomostný rozhľad, aby čo najlepšie obstáli v oboch zložkách súťaže. Tvrdá drina a vytrvalý tréning sa vyplatili, o čom svedčil nielen najlepší bežecký výkon, ale i bezkonkurenčne najrýchlejšie absolvovanie vedomostnej zložky súťaže.

       V postupovom kole súťaže, ktoré sa konalo 15. júna, sme síce skončili tesne druhí za tímom z Bilingvalného gymnázia v Žiline. Vo finálovom kole, ktoré sa konalo 20. júna, sme však naplno zúročili svedomitú prípravu, keď sme silnú konkurenciu jednoznačne zdolali a obhájili tak víťazstvo z minulého roku.

       Veľká vďaka patri nielen našim víťazom, ale i všetkým členom organizačného tímu, ktorí svojou obetavosťou a pomocou prispeli k vydarenému priebehu 16. ročníka tohto úžasného podujatia.

       Výňatok z výsledkov finálového kola Župnej kalokagatie 2023:

       Spojená škola, Rosinská cesta, Žilina

       Gymnázium Jozefa Lettricha, Martin

       Bilingválne gymnázium, Žilina

       Stredná odborná škola stavebná, Žilina

       Stredná odborná škola elektrotechnická, Žilina

      • "Vráťme šport do škôl"

      • Z grantu Žilinského samosprávneho kraja "Vráťme šport do škôl" - Inovujeme športové vybavenie (aktivita: Zlepšenie materiálno-technického zabezpečenia športovísk) sa nám podarilo v značnej miere obnoviť športové vybavenie pre potreby realizácie kvalitnej športovej prípravy v športoch ako sú futbal, hádzaná, basketbal, či všestranná športová príprava. Športové vybavenie však bude slúžiť aj žiakom školského internátu na aktívne trávenie voľného času, ako aj na účely organizácie rôznych športových podujatí.

      • Poďakovanie sponzorom

      •             Dovoľte mi poďakovať Vám za podporu akcie Parádny deň 13, ktorej cieľom bolo

        - podporiť komplexný prístup sociálnej rehabilitácie osôb so zdravotným postihnutím,

       - zlepšiť fyziologické funkcie, psychosociálne funkcie pomocou športových aktivít,

       - posilniť vzťahy medzi klientami a zamestnancami centier sociálnych služieb v Žilinskom kraji,

        - priblížiť  a skúsiť paralympijské športové disciplíny,

        - rozvíjať empatický prístupu žiakov ku zdravotne znevýhodneným spoluobčanom.

        

                   Vďaka Vašej finančnej podpore a materiálno -technickej pomoci sa nám podarilo naplniť naše ciele, ale aj očakávania účastníkov:

        

       „Klienti nesmierne šťastní, že sa mohli stretnúť s priateľmi, vládla výborná atmosféra. Veľké ĎAKUJMEME za skvelé zážitky“                                                                                                    

        (CSS Orava, Tvrdošín)

        

       „Naši klienti mali z akcie len vynikajúce dojmy, páčilo sa im úplne všetko a túto akciu hodnotia za vôbec najlepšiu v porovnaní s minulým rokom.“               

                                                                                                                 

       (CSS Slniečko, Oščadnica)

        

       „Všetko bolo super, klienti boli veľmi spokojní a už teraz sa tešia na budúci rok. Ďakujeme aj za milú pozornosť pastelky, lepidlá, suché zipsy, fólie Veľká vďaka.!   

                                                                  (Špecializované zariadenie pre osoby s autizmom)

        

       „Priateľská atmosféra od detí a dospelých, ústretovosť detí k seniorom pri športových disciplínach a kopec krásnych cien, ktoré potešili seniorov.

                                                                                                                                                    

       (CSS Harmónia)

       „Pre nás a našich klientov úžasný deň.“                                                                                                                                       

       (DSS a ŠZ Liptovský Hrádok)

        

       „Boli sme u Vás spokojní, deti nadšené. Stanovišťa boli super. Deťom sa páčila cukrová vata a boli nadšené z koníkov. Radi prídeme aj o rok, ale už vo väčšom po,te.“

                                                                                                                                                    

       (SZŠ Liptovský Ján)

        

       „Páčilo sa nám privítanie organizátorov. Na takú hromadnú akciu to ani nemohlo lepšie dopadnúť.  Klienti nadšení a tešia sa už teraz na ďalší ročník.“

                                                                                                                                                    

       (ŠZ Liptovský Hrádok)

        

       „Parádny deň sa nám veľmi páčil, každý rok sa naň veľmi tešíme, je to skvelá akcia. Ďakujeme moc za pozvanie, občerstvenie i darčeky. Klienti boli nadšení, program bol skvelý, cítili sme sa u vás príjemne.

                                                                                                                                                                    

       (CSS Ľadoveň)

        

       „Krásna akcie pre deti 😊. Ďakujeme.

                                                                     

       (ZŠ Karpatská)

        

       „Žiaci boli NADŠENÍ – VEĽKÉ ĎAKUJEME !“

                                                                     

       (SŠ internátna, Fatranská Žilina)

        

       „Príjemná atmosféra, odniesli sme si pekné zážitky, vecné ceny a dobrú náladu. Organizácia akcie bola skvelá a tešíme sa na ďalší ročník.                                                                            

       (CSS Kamenec)

        

       „Veľmi príjemná atmosféra, prijímatelia sa tešili, že boli v komunite iných ľudí. Mali pekný zážitok a akciu hodnotili veľmi pozitívne. Rovnako ich aj potešila pozornosť v podobe plátna na maľovanie a farieb.“

                                                                                                                                                               

       (CSS Zakamenné)

        

       Realizačný tím akcie Parádny deň 13

        

                                                     

        

        

        

      • Stolnotenisová rozlúčka

      • Dňa 18.5.2023 o 15:00 sa po 4 rokoch aktívneho trénovania uskutočnil v SŠŠ v ZA oficiálny vzájomný zápas (hraný na 10 víťazných setov) v amatérskom pingpongu medzi učiteľom – Jurajom Rovňanom a žiakom – Martinom Matúšom. Martin nastúpil na zápas s jasným cieľom - ide vyhrať... Začiatok sa vyvíjal 3:0 na sety pre Martina, na čo som ja zareagoval pohotovo a dorovnal som to na 3:3. Potom sme sa doťahovali jeden na druhého až do stavu 7:7 na sety a potom sa mne podarilo zvrátiť naše doťahovanie s výsledkom 9:7 na sety. Martin nestratil duchaprítomnosť a zázračne dorovnal na 9:9. Zrazu bol pred nami posledný zápas, ktorý bol, ale mimoriadne napätý, pričom som na jeho začiatku prehlásil, že moja hlava to neustojí... V poslednom sete sme sa tiež lepili jeden na druhého s konečným skóre 10:8 pre mňa. V pohybovom centre začalo byť veľmi „dusno“. Martinovi sa aj napriek tomu podaril husársky kúsok a dorovnal na 10:10. Potom to pokračovalo až k 12:12 a nakoniec sa set skončil výsledkom 14:12 pre Martina a teda 10:9 na sety Vďaka tomu si
       bude história školy pamätať víťazstvo žiaka nad učiteľom/trénerom.
       Víťazovi Martinovi Matúšovi srdečne blahoželám a teším sa na stretnutie v pripravovanej odvete, kde ho už, samozrejme, šetriť nebudem... 😊
       Stolnému tenisu zdar!


       Amatérsky tréner Juraj Rovňan

   • Kontakty

    • Stredná športová škola
    • 041/5004408
    • Vrátnica (spojovateľka) - škola: 041/5004408 Vrátnica - školský internát: 0918370886
    • Rosinská 6 010 08 Žilina Slovakia
    • IČO: 55494099
    • DIČ: 2122053142
    • 100019964
    • E0007603849
    • PaedDr. Peter Hruška peter.hruska@sportovaskolaza.sk 041/5004410, 0907849466
    • Mária Dubová maria.dubova@sportovaskolaza.sk 041/5004409 - 10 agenda korešpondencie, odpisov vysvedčení a pod.
    • PaedDr. Jana Čibenková jana.cibenkova@sportovaskolaza.sk 0917823046 agenda školských akcií, maturitných skúšok, výchovno-vzdelávacích záležitostí teoretického a praktického vyučovania
    • PaedDr. Vladimír Kuťka vladimir.kutka@sportovaskolaza.sk 0908902252 agenda rezervácií športovísk, športovej prípravy, prijímacieho konania
    • Mgr. Erika Kobyliaková erika.kobyliakova@sportovaskolaza.sk 0917792745
    • Mgr. Emília Berešíková emilia.beresikova@sportovaskolaza.sk 0918370885 agenda prijímania žiakov do školského internátu a výchovno-vzdelávacích záležitostí v školskom internáte
    • Ing. Renáta Orješková renata.orjeskova@sportovaskolaza.sk 041/5004408 ekonomická agenda
    • Alexandra Baránková alexandra.barankova@sportovaskolaza.sk 0918222935
    • Zdenka Konštiaková skolska.jedalen@sportovaskolaza.sk 0918370887 041/5006614 - 15
    • Číslo účtu školy (bežný) SK64 8180 0000 0070 0068 8652
    • Číslo účtu školskej jedálne (stravovací) SK14 8180 0000 0070 0068 8679
    • https://www.facebook.com/sportovaskolaza
    • https://www.youtube.com/channel/UCsnkwuMEzae8-uO7gyCkmtw
   • Prihlásenie