• Novinky

• Regionálne kolo Župnej kalokagatie 2019

• Regionálne kolo športovo-vedomostnej súťaže Župná kalokagatie (19.9.2019), ktorú spoločne so Žilinským samosprávnym krajom každoročne organizujeme, aby sme si pripomenuli harmonický rozvoj tela i ducha v súčasnom hektickom živote.

Fotografie z úvodného nástupu družstiev a s postupujúcimi družstvami: Gymnázium bilingválne Žilina (1. miesto) a Spojená škola, Rosinská cesta 4, Žilina (2. miesto) v kategórii zmeišané družstvá a SOS elektrotechnická Žilina (1. miesto) v kategórii chlapčenské družstvá.

• Oznam

• Vážení rodičia, žiaci, stravníci školskej jedálne

Dovoľte mi touto cestou ospravedlniť sa Vám za komplikácie súvisiace s výdajom stravy v školskej jedálni. Vzniknuté problémy nás mrzia a naozaj intenzívne pracujeme na tom, aby sa v blízkej dobe tieto problémy vyriešili. Ide predovšetkým o nepredvídateľné technické problémy súvisiace s prechodom na nový stravovací systém a nelogické správanie sa stravovacích terminálov.

Zároveň Vás ubezpečujem, že pokiaľ ste vedúcej školskej jedálne predložili riadne vyplnenú prihlášku na stravovanie a máte stravu prihlásenú buď prostredníctvom Internetu alebo osobne u vedúcej školskej jedálne tak strava Vám bude riadne vydaná.

Za porozumenie a trpezlivosť vopred ďakujem

PaedDr. Peter Hruška, riaditeľ školy

• Rodičovské združenie

• Vážení rodičia prvákov, srdečne Vás pozývame na rodičovské združenie, ktoré sa bude konať 9.9.2019 o 15:30 hod. v Spojenej škole na Rosinskej 4 v Žiline.

Rodičovské združenie je výhradne len pre prvé ročníky I.A, I.B, I.D.

• EYOF - Medzinárodné kolo

• Nový úspech našej školy:

Martin Svrček: bronzová medaila

Súťaž: EYOF
              Kolo: Medzinárodné kolo

Slovensko získalo získalo prvú medailu na XV. Európskom olympijskom festivale mládeže! Cyklista Martin Svrček obsadil v pretekoch s hromadným štartom 3. miesto a získal bronzovú medailu!

Mladý cyklista dnes na 75 km dlhej trati podal fantastický výkon. V špurte šesťčlennej skupiny ho predbehli len zlatý Mihkels z Estónska a strieborný Belletta z Talianska. Všetci traja dosiahli zhodný čas 1:49:24 h. Jeho najväčšou ambíciou pred EYOF bolo umiestniť sa v TOP 3, a to sa mu dnešným výkonom podarilo„Prvé kolo sme čakali, čakali, kto ujde z toho balíka a ako sa to bude celé vyvíjať. Prvé kolo šiel celý pelotón pokope, po nejakom čase však úplne zastavil. No a potom nastúpil Martin, spolu išli asi štyria a náskok sa stále zvyšoval. Martin hovoril, že mal jednu krízu na stúpaní, ale zvládol to a potom už šestica šla na okruhu sama. Už sme len čakali na výsledok, ktorý dopadol výborne," povedal po jazde tréner Vladimír Švajdleník. Ďalší Slovák Lukáš Ungvarský obsadil 18. miesto a Jakub Slivka bol na 20. priečke, obaja so stratou 1:56 min.

• Úspech nášho žiaka Martina Svrčeka

• Martin Svrček - člen CyS -  Akadémie Petra Sagana Žilina a žiak Spojenej školy, Rosinská cesta 4, Žilina, dosiahol pekný úspech v drese reprezentácie SR na Pretekoch mieru kadetov 2019, oficiálne "ZMN 2019 Jevíčko", ktorý v mladosti vyhral aj Peter Sagan.
              Celkovo obsadil tretie miesto, pričom zvíťazil v dvoch etapách a v tretej etape, časovke jednotlivcov,  bol druhý, keď prehral o 1sek.  Na pretekoch sa zúčastnilo 28 družstiev zo 14 štátov a 180 pretekárov. Okrem tretieho miesta celkovo a víťazstiev v etapách získal aj zelený dres za bodovaciu súťaž.

Gratulujeme!

1. PEDERSEN Henrik, Herning - Denmark

2. SÖRENSEN Frederik Bjorn CK Aarhus - Denmark

3. SVRČEK Martin Slovensko

4. EGHOLM Kristian Team Roskilde - Denmark

5. TELECKÝ Štěpán TJ Favorit BRNO

Žltý dres celkového víťaza získal Henrik Pedersen (Herning - Dánsko).

Modrý dres najlepšieho českého pretekára prevzal Štěpán Telecký (TJ Favorit Brno).

Ružový dres pre najlepšieho zahraničného pretekára patrí Henrikovi Pedersenovi.

Bodkovaný dres najlepšieho vrchára vybojoval Frederik Bjorn Sörensen (CK Aarhus - Dánsko).

Zelený dres víťaza bodovacej súťaže získal Martin Svrček (Slovensko).

Biely dres pre najlepšieho pretekára ročníka 2004 taktiež prevzal Henrik Pedersen.

• Zámer a podmienky priameho nájmu 2/2018

• Spojená škola, Rosinská cesta 4, 010 08 Žilina, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho  kraja, Komenského 48, 011 09 Žilina ( ďalej len „vyhlasovateľ“ ) podľa § 9a ods.  9 zákona č. 446/2001 Z. z. o majetku vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov  a v zmysle Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom Žilinského samosprávneho kraja, zverejňuje zámer priameho nájmu svojho majetku.

Znenie zámeru po kliknutí na odkaz.

• Juniorský olympijský tím

• Sme radi a hrdí na to, že aj tento rok Slovenský olympijský výbor zaradil do výberu juniorského olympijského tímu nášho žiaka ŠTEFANA MICHALIČKU a na rok tím podporí sumou 50-tisíc EUR.

• Úspech našej žiačky a našich absolventiek

• V dňoch 15. – 22. júla 2018 sa v Chicagu konal medzinárodný turnaj v unifikovanom futbale. Reprezentantky Špeciálnych olympiád Slovensko získali víťaznú trofej a cenu za najúspešnejšiu hráčku, ktorou sa stala Veronika Sluková, naša bývalá žiačka.

Na turnaji sme boli jedinou krajinou z Európy, ktorá sa zúčastnila týchto neoficiálnych majstrovstiev sveta pri príležitosti 50. výročia Special Olymipcs International.

• Gratulácia k športovým úspechom

• Toutou cestou by sme chceli vyjadriť radosť z úspechov našich žiakov a absolventov, ktorí dlhodobo robia dobré meno našej školy a i takýmto spôobom ju pozitívne reprezentujú v rámci Slovenska i zahraničia.

K úžasným výsledkom na Majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistike blahoželáme triu našich absolventov: 1. miesto Peter Sagan, 2. miesto Juraj Sagan a 3. miesto Michael Kolář

V kategórii do 23 rokov zvíťazil náš čerstvý absolvent Matúš Štoček.

V juniorskej kategórii chlapcov vybojoval zlato náš žiak Matej Blaško a v tej istej kategórii dievčat zlatú medailu získala naša žiačka Radka Paulechová a bronz Petra Machálková.

Všetkým našim absolventom a žiakom, úspešným aj menej úspešným držíme palce v ich nádejnej športovej kariére!

• Kurz pohybových aktivít - zimné športy

• V dňoch od 5. do 9. februára je pre žiakov prvých ročníkov oboch organizačných zložiek Spojenej školy zorganizovaný Kurz pohybových aktivít zameraných na zimné športy (lyžovanie a snowboardovanie).
              Pre žiakov, ktorí sa z objektívnych príčin (reprezenatčné povinnosti a zdravotné dôvody) nemôžu zúčastniť tohto kurzu je pripravené náhradné vyučovanie v sídle i mimo sídla školy podľa zverejneného harmonogramu pod obrázkom..

• Grassroots futbalu za rok 2017

• Slávnostné vyhlásenie najlepších laureátov Grassroots futbalu za rok 2017,

Na slávnostnom galavečeri Grassroots futbalu prevzali ocenenia za rok 2017 laureáti v piatich hlavných kategóriách, medzi ktorými nechýbali aj žiaci našej školy a hráči futbalového klubu MŠK Žilina.

V kategórii žiak k oceneniu blahoželáme Adriánovi Kaprálikovi a v kategórii mladší dorast Rolandovi Gerebenitsovi.

Držíme palce a prajeme veľa úspechov (nielen tých športových:-) i naďalej!