• Vážení priatelia a priaznivci školy,

    v súvislosti s možnosťou darovať 1%, resp. 2% z dane si Vás dovoľujeme v mene Strednej športovej školy v Žiline osloviť s prosbou o pomoc a podporu v úsilí budovať a zveľaďovať športovú infraštruktúru, športové i materiálno-technické vybavenie školy, v ktorej sa snažíme vzdelávať a vychovávať kvalitných športovcov a pracovníkov v športe. Avšak ako každá škola, i napriek podpore zriaďovateľa, zápasíme s nedost
   • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
   • Snažíme sa na tejto stránke poskytovať čo najaktuálnejšie informácie. Pre viac informácií prosím prezrite si sekciu Novinky.
   • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
  • Prečo si zvoliť nás?

   Ponúkame Vám možnosť zdokonaľovať sa vo zvolenom športovom odvetví formou vyučovacích predmetov zameraných na rozvoj teoretických znalostí o športe a všetkom, čo s ním súvisí, rovnako ako i na nadobúdanie praktických športových zručností. Samozrejme nezabúdame na vyváženosť osobnosti športovca i sústavným rozširovaním a prehlbovaním jeho intelektových daností.
    • Máme radi šport
    • Máme radi šport a sme hrdí na športové úspechy našich žiakov!
    • Šport je zdravý
    • Učenie ide ľahšie, keď si fit a zdravý!
    • Pohoda a dobrá nálada
    • S úsmevom ide všetko ľahšie!
  • Novinky

   Zisti, čo je nové v tvojej škole :-)
     • Úspechy futsalistov

      15. 6. 2022

      Blahoželáme žiakom II.E, I.D a III.B a súčasne hráčom ŠK Makroteam Žilina (trénerom Dušanovi a Eve Dobšovičovcom) k dosiahnutým športovým výsledkom. Aj keď po nešťastnom finále juniorskej extraligy do 20 rokov bolo na tvárach všetkých badať smútok, či sklamanie z výsledku, blahoželáme k zisku striebra. Rozhodujúci penaltový rozstrel síce nevyšiel, no naši chlapci predviedli skvelé futsalové divadlo, ktorému chýbalo aspoň jedno presné chladnokrvné zakončenie naviac z toho množstva gólových šancí. V extralige dospelých s absolútne najmladším kádrom s vekovým priemerom hlboko pod 20 rokov našich športovcov od postupu do play off delili len 2,5 minúty alebo jeden jediný bod.

     • Športovci v meste lásky

      8. 6. 2022

      Dňa 2.6.2022 sme sa (všetci druháci) zúčastnili exkurzie Do Banskej Štiavnice. Naše prvé kroky smerovali do domu na Trojičnom námestí, kde žila Marína Pischlová, nenaplnená láska romantického básnika Andreja Sládkoviča. Teraz tam sídli svetoznáma Banka lásky, ktorá Slovensko reprezentovala na svetovej výstave v Dubaji. Sprievodkyňa nám povedala, že ľudia z celého sveta tu môžu uchovávať symboly svojej lásky v trezore, ktorý je vytvorený zo schránok s veršami z Maríny. Videli sme aj hovoriace obrazy, unikátny láskomer a iné interaktívne exponáty.

     • Parádny deň 12

      1. 6. 2022

      prvý či druhý, každý je víťaz!

      Dňa 27.5.2022 sa v areáli Spojenej školy, Rosinská cesta 4, Žilina uskutočnil už 12. ročník netradičného športového podujatia Parádny deň, tento rok s podtitulom prvý či druhý, každý je víťaz. Nad podujatím prevzala záštitu predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

     • Rozlúčka so štvrtákmi

      25. 5. 2022

      V piatok 20.5.2022 prebehla v priestoroch školskej jedálne rozlúčka s našimi štvrtákmi, ktorým od pondelka začal akademický týždeň. V rámci tohto milého celoškolského podujatia sme si zaspomínali na rôzne úskalia i radosti školského života a prostredníctvom rozlúčkových videí sme mohli spolu s našimi štvrtákmi opäť prežiť ich cestu premeny z prvákov na sebavedomých maturantov s vlastným názorom a odhodlaním v živote niečo dokázať. Celé podujatie prebehlo v príjemnej a žičlivej atmosfére, ku ktorej svojimi vystúpeniami a spomienkami prispeli ako samotní štvrtáci tak i členovia pedagogického zboru školy. Osobitná vďaka patrí žiakom III.D triedy, ktorí rozlúčku zo štvrtákmi zorganizovali. Verím, že táto príjemná udalosť bola tým správnym začiatkom záverečnej fázy prípravy na úspešné zvládnutie maturitnej skúšky. Na maturite prajeme štvrtákom aby nestratili vieru vo vlastné schopnosti a ved

     • Na našej škole opäť prebehol Súboj titanov

      17. 5. 2022

      Po covidovej pauze sme obnovili tradíciu v celoškolskom futsalovom turnaji, ktorý sa pod názvom Súboj titanov uskutočnil 6.5. 2022 v našej športovej hale. V rámci turnaja proti sebe za výdatného povzbudzovania študentov i učiteľov v hľadisku zápolili futsalové tímy z jednotlivých tried.

      Víťazom turnaja sa stal tím III. D triedy, ale hodnotné športové výkony predviedli všetky zúčastnené družstvá. Do turnaja sa v rámci dvoch exhibičných zápasov zapojil aj tím učiteľov, ktorí so cťou skúsenosťami vzdorovali mladíckej dravosti i rýchlosti a oba svoje zápasy za búrlivých ovácií publika vyhrali.

     • O ochrane prírody hravo

      13. 5. 2022

      Na základe spolupráce našej školy so Žilinskou univerzitou mali naši žiaci možnosť v apríli rozšíriť svoje vedomosti a rozhľad v oblasti ochrany prírody.

      Udialo sa tak prostredníctvom workshopu zameraného na problematiku ochrany prírody, ktorý v priestoroch našej školy prebehol začiatkom apríla. Na workshope sa zúčastnili žiaci II. D a III. D triedy, ktorí si pod vedením lektorky zo Žilinskej univerzity užili hravý a tvorivý deň zameraný na objavovanie nových skutočností a poznatkov v oblasti ochrany prírody.

     • Literárno-historická exkurzia na Skalu pri Trenčíne

      4. 5. 2022

      Dňa 29. 4. sme sa zúčastnili zájazdu smer Trenčín. V skorých ranných hodinách sme nastúpili do autobusu, kde sme zažili príjemnú atmosféru plnú pekných pesničiek. Exkurzie sme sa zúčastnili všetci prváci. Na veľmi milé prekvapenie sme si hneď padli do oka a bavili sa všetci spolu. Prvá zastávka bola Skalka pri Trenčíne, kde nás pani sprievodkyňa zoznámila so zajímavou históriou. Ukázala nám vnútorné priestorya previedla nás cez chodbu medzi skalami. Mali sme možnosť vidieť sochu sv. Beňadika, ku ktorej sme museli kráčať zohnutí, aby sme sa nebuchli hlavami o strop. Spoločnosť nám robili i zimujúce netopiere. Po prehliadke kláštora sme sa presunuli k Bazilike sv. Svorada a Benedikta, odkiaľ zhodili zbojníci mŕtve Benediktovo telo podľa legendy do Váhu. Našou predposlednou zastávkou bol rímsky nápis na skale Trenčianskeho hradu. Zaujímavé bolo, že sme ho dokázali vidieť len tak, že sme mu

     • Opäť sme pomáhali

      4. 5. 2022

      Opäť sme sa zapojili do pomoci pre odídencov z Ukrajiny. V utorok 27. 4. 2022 žiaci II.D triedy ukázali dobré srdce a ochotu pomáhať ľuďom v núdzi, keď sa iniciatívne zapojili do humanitárnych aktivít v centre humanitárnej pomoci pre ukrajinských odídencov na Poštovej. Žiaci počas štyroch hodín aktívne pomáhali s triedením a evidenciou humanitárnej pomoci. Napriek ťaživej atmosfére, ktorú spôsobuje ťarcha konfliktu a jeho dosah na osudy obyčajných nevinných ľudí, ktorí museli opustiť svoje domovy na Ukrajine, sa nám v rámci našich aktivít podarilo vytvoriť priateľské prostredie a dobrú náladu, ktorá, veríme, pomohla i samotným žiadateľom o pomoc a ich deťom, ktorým sa naši žiaci v rámci prvého kontaktu tiež venovali. Všetkým zúčastneným patrí úprimná vďaka a obdiv za to, že svojou ľudskosťou dokázali aspoň o trochu zmierniť neľahký údel vojnou skúšaných ľudí z Ukrajiny.

     • Rande s robotom GoFa

      27. 4. 2022

      8. apríla 2022 sa 15 dievčat našej školy zúčastnilo akcie Rande s robotom GoFa na Poštovej 1. GoFa je kolaboratívny robot navrhnutý pre prácu s ľuďmi v priemysle. Meno tohto robota je odvodené z anglického „Go faster. Go further than ever.“, čo vo voľnom preklad znamená: Choď rýchlejšie a choď ďalej ako kedykoľvek predtým. Cieľom tohto eventu bolo podporiť mladé dievčatá v študovaní IT odborov. Naše žiačky si mohli vyskúšať ovládanie robota GoFa. Organizátori si pre naše žiačky pripravili súťaž, pričom neskôr boli ocenené malou pozornosťou.

     • Objavujeme umenie

      22. 4. 2022

      Ako súčasť rozvoja zážitkového vyučovania na našej škole sa žiaci štvrtého ročníka v rámci predmetu umenie a kultúra zúčastnili podujatia Žilina žije svetlom

      V rámci tohto podujatia v dňoch 25. a 26. marca sa na 7 miestach v centre Žiliny nachádzali rôzne svetelné inštalácie ako výraz súčasného moderného konceptuálneho umenia. Nápadité svetelné inštalácie bolo možné vzhliadnuť v Žilinskom konzervatóriu, v Mestskom divadle Žilina, tiež v Považskej galérii, v Rosefeldovom paláci a v Novej synagóge. Výstava našich žiakov oslovila a v mnohých vyvolala príjemný umelecký zážitok, o čom svedčia ich viaceré nadšené reakcie.

     • Naši naj ocenení športovci

      13. 4. 2022

      Mesto Žilina ocenilo najlepších športovcov za roky 2020 a 2021. Medzi ocenenými mládežníkmi boli naši žiaci:

      1.miesto – Zuzana Michaličková, atletika, triatlon, plávanie, Atletický oddiel Žilina a Nereus Žilina

      2.miesto – Martin Svrček, cyklistika, CyS – Akadémia Petra Sagana

      3.miesto – Nicol Celeríková, fitnes, Gymnastika a fitnes Žilina

     • Čitateľský maratón 2022

      7. 4. 2022

      Aj v tomto školskom roku sme oslávili marec mesiac knihy tradičnou akciou, čitateľským maratónom. Zamerali sme sa na putovanie žánrami. Vybrané družstvá z tried v určenom časovom intervale navštívili 4 stanoviská, kde si vypočuli ukážky z rôznych diel a potom odpovedali na súťažné otázky. Vypočuli si napríklad rozprávanie p. Dominika o jeho koníčku, ktorým je zbieranie podpisov. P. Sirocký im v priestoroch telocvične prečítal úryvok z biografie Peti Vlhovej. P. Comorková sa zamerala na svoj obľúbený žáner – povesti. P. Pažická ich zoznámila s reportážami Borisa Filana a s jeho tvorbou poppoézie.

     • NO BACKPACK DAY AJ NA NAŠEJ ŠKOLE

      4. 4. 2022

      1. apríl bol na našej škole naozaj bláznivý. Okrem viacerých vtipných momentov a žartíkov, ktoré nám tento deň priniesol aj vďaka nápaditosti našich študentov sme sa ako škola zapojili do celosvetovej akcie NO BACKPACK DAY. Cieľom tejto akcie bolo tichým a vtipným spôsobom poukázať na tému násilia na školách. Úlohou účastníkov akcie bolo zúčastniť sa na vyučovaní v pásikovom tričku, košeli, nohaviciach a zároveň si nesmeli doniesť školské pomôcky do školy v školskej taške, ale napríklad v igelitke, vrecku, fúriku, v kufri, káričke, v prenosnej autochladničke, piknikovom košíku, v krabici od topánok a podobne. Fantázii sa medze nekládli.

     • Humanitárna pomoc: Deň 2

      25. 3. 2022

      Potreba pomôcť nás neopustila ani nasledujúci deň. V stredu sme dokonca naše rady rozšírili a v počte 28 žiakov a 3 vyučujúcich sme sa opäť zúčastnili humanitárnej pomoci Ukrajincom v Žiline v budove biznis centra Poštová. Spoločnými silami sa nám podarilo vytriediť dámske oblečenie v humanitárnom sklade na rozlohe jednej školskej učebne. Na svoj výkon sme patrične hrdí. ​​​​​​​

     • Humanitárna pomoc: Deň 1

      22. 3. 2022

      26 žiakov našej školy sa dnes 22.3.2022 zúčastnilo humanitárnej pomoci Ukrajincom v Žiline v budove biznis centra Poštová, v ktorej funguje Ukrainska Spilka - inštitúcia na pomoc a sklad zbierky materiálnej pomoci. Pomáhali sme s triedením oblečenia, obuvi, jedla a drogérie v humanitárnom sklade, ktorý vznikol zo zbierok materiálnej pomoci. Síce unavení, ale spokojní sme sa vrátili späť do školy.

     • Zastavte vojnu!!!

      18. 3. 2022

      Práve toto zvolanie potvrdili naši žiaci, ktorí sa zapojili do manifestačnej akcie žiackej školskej rady, cieľom ktorej bolo vyjadriť podporu trpiacim ľuďom postihnutým vojnovým konfliktom na Ukrajine.

      V rámci prejavu solidarity s vojnou skúšanými obyvateľmi Ukrajiny žiaci vyrobili symbolické modro - žlté vlajky, ktoré si každý žiak či zamestnanec školy mohol pripnúť na odev a verejne tak prejaviť odpor voči vojne ako i solidaritu s trpiacimi obeťami tohto ničivého a nezmyselného vojnového konfliktu.

  • Pre žiakov a rodičov

   Tu si môžete pozrieť vaše známky, domáce úlohy a rozvrh hodín. Stačí sa len prihlásiť !
   • Žilinský samosprávny kraj
   • Cyklistický spolok Žilina
   • MŠK Žilina
   • MsHKM Žilina
   • Slovenský olympijský výbor
   • Kontakty

    • Stredná športová škola
    • 041/5004408
    • Vrátnica (spojovateľka) - škola: 041/5004408
     Vrátnica - školský internát: 0918370886
    • Rosinská 6
     010 08 Žilina
     Slovakia
    • IČO: 55494099
    • DIČ: 2122053142
    • 100019964
    • E0007603849
    • PaedDr. Peter Hruška
     peter.hruska@sportovaskolaza.sk
     041/5004410, 0907849466
    • Mgr. Martina Mažgútová
     martina.mazgutova@sportovaskolaza.sk
     041/5004409 - 10
     agenda korešpondencie, odpisov vysvedčení a pod.
    • PaedDr. Jana Čibenková
     jana.cibenkova@sportovaskolaza.sk
     0917823046
     agenda školských akcií, maturitných skúšok, výchovno-vzdelávacích záležitostí teoretického a praktického vyučovania
    • PaedDr. Vladimír Kuťka
     vladimir.kutka@sportovaskolaza.sk
     0908902252
     agenda rezervácií športovísk, športovej prípravy, prijímacieho konania
    • Mgr. Erika Kobyliaková
     erika.kobyliakova@sportovaskolaza.sk
     0917792745
    • Mgr. Emília Berešíková
     emilia.beresikova@sportovaskolaza.sk
     0918370885
     agenda prijímania žiakov do školského internátu a výchovno-vzdelávacích záležitostí v školskom internáte
    • Ing. Renáta Orješková
     renata.orjeskova@sportovaskolaza.sk
     041/5004408
     ekonomická agenda
    • Alexandra Baránková
     alexandra.barankova@sportovaskolaza.sk
     0918222935
    • Zdenka Konštiaková
     skolska.jedalen@sportovaskolaza.sk
     0918370887
     041/5006614 - 15
    • Číslo účtu školy (bežný)
     SK64 8180 0000 0070 0068 8652
    • Číslo účtu školskej jedálne (stravovací)
     SK14 8180 0000 0070 0068 8679
    • https://www.facebook.com/sportovaskolaza
    • https://www.youtube.com/channel/UCsnkwuMEzae8-uO7gyCkmtw
   • Prihlásenie