• Milí maturanti,

    v nadchádzajúcom maturitnom týždni Vám prajem šťastnú ruku pri výbere maturitných otázok, pokoj pri maturitných odpovediach a spokojnosť s ich výsledkami.
   • Vážení priatelia a priaznivci školy,

    v súvislosti s možnosťou darovať 1%, resp. 2% z dane si Vás dovoľujeme v mene Strednej športovej školy v Žiline osloviť s prosbou o pomoc a podporu v úsilí budovať a zveľaďovať športovú infraštruktúru, športové i materiálno-technické vybavenie školy, v ktorej sa snažíme vzdelávať a vychovávať kvalitných športovcov a pracovníkov v športe. Avšak ako každá škola, i napriek podpore zriaďovateľa, zápasíme s nedost
   • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
   • Snažíme sa na tejto stránke poskytovať čo najaktuálnejšie informácie. Pre viac informácií prosím prezrite si sekciu Novinky.
   • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
  • Prečo si zvoliť nás?

   Ponúkame Vám možnosť zdokonaľovať sa vo zvolenom športovom odvetví formou vyučovacích predmetov zameraných na rozvoj teoretických znalostí o športe a všetkom, čo s ním súvisí, rovnako ako i na nadobúdanie praktických športových zručností. Samozrejme nezabúdame na vyváženosť osobnosti športovca i sústavným rozširovaním a prehlbovaním jeho intelektových daností.
    • Máme radi šport
    • Máme radi šport a sme hrdí na športové úspechy našich žiakov!
    • Šport je zdravý
    • Učenie ide ľahšie, keď si fit a zdravý!
    • Pohoda a dobrá nálada
    • S úsmevom ide všetko ľahšie!
  • Novinky

   Zisti, čo je nové v tvojej škole :-)
     • Burza športových klubov

      12. 9. 2023

      Druhý septembrový piatok sme sa zúčastnili akcie Burza športových klubov, ktorá sa konala na Námestí A. Hlinku. Na burze prezentovali svoju činnosť mnohé žilinské športové kluby. Počas akcie sme pripravili pre širokú športovú verejnosť diagnostiku športovca. Naši maturanti z odborov spracovanie dát v športe a digitálne služby v športe v priamom prenose diagnostikovali viac ako 30 športovcov a ich rodičov, ktorí si mohli pri kondičnej záťaži zmerať mieru záťaže a jej zvládnutie v jednotlivých fázach športového zaťaženia. Priemerný tep účastníkov merania bol 150 a priemerný počet spálených kalórií 31. Naši žiaci si tak vyskúšali zbieranie a vyhodnocovanie dát priamo v praxi. Svojou účasťou na akcii sme získali cenné skúsenosti, nové kontakty a stretli sme sa aj s absolventami školy. Poďakovanie patrí všetkým žiakom, ktorí prepojili teóriu s praxou a reprezentovali školu.

    • Otvorenie školského roku 2023/2024
     • Otvorenie školského roku 2023/2024

      23. 8. 2023

      Slávnostné otvorenie školského roku 2023/2024 sa uskutoční 04. septembra 2023 o 8,30 hod. v Športovej hale ŽSK.

      Organizačné pokyny:

      - Vstup žiakov, prípadne rodičov je cez hlavný vstup do hľadiska športovej haly (pod nápisom).

      - Žiakov prvého ročníka si budú organizovať a zoskupovať triedni učitelia pred vstupom do športovej haly v čase od 8,15 hod.

     • Prázdninová chémia o ohni a alkáliách

      13. 7. 2023

      Chémia je všade okolo nás. Keď zapálime prázdninový ohník, vyvolali sme vlastne búrlivú oxidačnú reakciu. Drevo, uhlie, papier sa pri nej „rozkladá“ na dve časti. V dyme odídu organické látky v podobe oxidov uhlíka, vody a prípadne aj síry. V popole zostanú všetky anorganické látky. Keby sme pár lyžíc popola zaliali vodou a zmerali pH (napríklad pomocou pH papierikov, ktoré predávajú v záhradkárskych potrebách), zistili by sme, že pH tohto vodného výluhu je približne 10 (pH papierik sa sfarbí do zelena). Popol je teda slabo alkalický. Prečo? Rastlinné bunky obsahujú sodík, draslík a horčík, ktoré využívajú pri osmotických procesoch. Po spálení rastlinnej hmoty zostávajú tieto kovy v popole a dávajú jeho alkalickú reakciu. Popol z uhlia obsahuje aj škodlivé zložky. No popol, ktorý vznikol spálením listnatého dreva - najmä z ovocných stromov je surovinou, ktorá sa dá využiť rôznym spôsobom

     • Vyhodnotenie celoročnej súťaže POHNI KOSTROU

      26. 6. 2023

      Naši žiaci súťažili v celoročnej súťaži Pohni kostrou. Súťaž prebiehala vo viacerých kolách, ktoré boli rôzne zamerané. V októbri sme začali s anglickým Halloween kolom, pokračovali sme v novembri, kde súťažné kolo bolo zamerané na udalosti z novembra 1989. Ďalej sme sa zapojili do Expert geniality show, pričom najúspešnejší žiaci získali body pre svoju triedu. V decembri sme vyhlásili súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu, vo februári sa žiaci zúčastnili anglickej Hravej olympiády a v marci prebehlo posledné kolo súťaže zamerané na deň učiteľov. Body boli udelené a spočítané.

     • Kurz na ochranu života a zdravia

      26. 6. 2023

      Žiaci tretích ročníkov sa tak, ako každý rok, aj tento rok zúčastnili kurzu na ochranu života a zdravia. V rámci neho absolvovali dva dni v teréne. V prvý krásny a slnečný deň si užili výstup na Lietavský hrad z Bytčice a na druhý deň raftovali z Vrútok do Strečna na Váhu. Ďakujeme kolegovi Mgr. Františkovi Bačovi za ich organizáciu, perfektné načasovanie a nezabudnuteľné zážitky.

     • Opäť sme vyhrali Župnú kalokagatiu

      23. 6. 2023

      Aj tento rok sme boli najlepší a vyhrali sme Župnú kalokagatiu 2023. Družstvo žiakov našej školy v zložení Karin Čičáková, Adriana Laceková, Dominik Pagáč, Samuel Seddaoui, David Zauška, Dorota Turská- (súťažila v postupovom kole) po roku úspešne obhájilo prvenstvo v športovo vedomostnej postupovej súťaži žiakov Žilinského kraja, ktorá sa konala pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej, za výdatnej pomoci našich kolegýň a kolegov, keďže naša škola sa aj tento rok úspešne zhostila neľahkej úlohy zorganizovať toto významné športovo-spoločenské podujatie.

     • "Vráťme šport do škôl"

      22. 6. 2023

      Z grantu Žilinského samosprávneho kraja "Vráťme šport do škôl" - Inovujeme športové vybavenie (aktivita: Zlepšenie materiálno-technického zabezpečenia športovísk) sa nám podarilo v značnej miere obnoviť športové vybavenie pre potreby realizácie kvalitnej športovej prípravy v športoch ako sú futbal, hádzaná, basketbal, či všestranná športová príprava. Športové vybavenie však bude slúžiť aj žiakom školského internátu na aktívne trávenie voľného času, ako aj na účely organizácie rôznych športových podujatí.

     • Poďakovanie sponzorom

      16. 6. 2023

      Dovoľte mi poďakovať Vám za podporu akcie Parádny deň 13, ktorej cieľom bolo

      - podporiť komplexný prístup sociálnej rehabilitácie osôb so zdravotným postihnutím,

      - zlepšiť fyziologické funkcie, psychosociálne funkcie pomocou športových aktivít,

      - posilniť vzťahy medzi klientami a zamestnancami centier sociálnych služieb v Žilinskom kraji,

     • Stolnotenisová rozlúčka

      1. 6. 2023

      Dňa 18.5.2023 o 15:00 sa po 4 rokoch aktívneho trénovania uskutočnil v SŠŠ v ZA oficiálny vzájomný zápas (hraný na 10 víťazných setov) v amatérskom pingpongu medzi učiteľom – Jurajom Rovňanom a žiakom – Martinom Matúšom. Martin nastúpil na zápas s jasným cieľom - ide vyhrať... Začiatok sa vyvíjal 3:0 na sety pre Martina, na čo som ja zareagoval pohotovo a dorovnal som to na 3:3. Potom sme sa doťahovali jeden na druhého až do stavu 7:7 na sety a potom sa mne podarilo zvrátiť naše doťahovanie s výsledkom 9:7 na sety. Martin nestratil duchaprítomnosť a zázračne dorovnal na 9:9. Zrazu bol pred nami posledný zápas, ktorý bol, ale mimoriadne napätý, pričom som na jeho začiatku prehlásil, že moja hlava to neustojí... V poslednom sete sme sa tiež lepili jeden na druhého s konečným skóre 10:8 pre mňa. V pohybovom centre začalo byť veľmi „dusno“. Martinovi sa aj napriek tomu podaril husársky kúsok

     • Máme novú majsterku Európy!

      31. 5. 2023

      Veľký úspech sa podarilo dosiahnuť žiačke našej školy Nicol Celeríkovej, ktorá úspešne reprezentovala našu školu na tohtoročných Majstrovstvách Európy v kulturistike a fitnes. Súťaž o tituly majstrov Európy sa tohto roku konala v dňoch 2. až 8. mája 2023 v španielskej Santa Susanne. V tvrdej konkurencií sa Nicol podarilo dosiahnuť najlepší možný výsledok, keď zvíťazila nielen vo svojej kategórii, ale podarilo sa jej získať i titul pre absolútnu víťazku majstrovstiev Európy.

     • Parádny deň 13

      26. 5. 2023

      VEĽKÉ POĎAKOVANIE VŠETKÝM,

      ktorí sa organizačne i realizačne podieľali na tohtoročnom

      13. ročníku Parádneho dňa alebo víťazstvo je pri nás!

      ĎAKUJEM!

      Peter Hruška, riaditeľ školy

      Myšlienka tohto netradičného športovo-spoločenského podujatia vznikla v roku 2008 počas podobného podujatia organizovaného partnerskou školou v Čechách. Odvtedy ho s malou covidovou prestávkou organizujeme spravidla posledný májový piatok v našom školskom športovom areáli. Tentokrát 26.5.2023

     • Rozlúčka so štvrtákmi

      25. 5. 2023

      V piatok 19.5.2023 prebehla v priestoroch školskej jedálne rozlúčka s našimi štvrtákmi, ktorým od pondelka začal akademický týždeň. V rámci tohto milého celoškolského podujatia sme si zaspomínali na rôzne úskalia i radosti školského života a prostredníctvom rozlúčkových videí sme mohli spolu s našimi štvrtákmi opäť prežiť ich cestu premeny z prvákov na sebavedomých maturantov s vlastným názorom a odhodlaním v živote niečo dokázať.

     • Po stopách kultúrneho dedičstva

      17. 5. 2023

      Dňa 11.5.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzií s cieľom zvýšiť povedomie o kultúrnom dedičstve Slovenska.

      Žiaci I.B, II.A a II.D sa zúčastnili exkurzie v Slovenskej národnej knižnici, kde získali prehľad o kultúrnom dedičstve nachádzajúcom sa v knižnici a na Slovenskom národnom cintoríne v Martine, kde mali prednášku o významných osobnostiach slovenskej histórie.

     • Exkurzia do múzea počítačov a výpočtovej techniky

      11. 5. 2023

      Dňa 3.5.2023 žiaci I.A a I.B absolvovali exkurziu do múzea počítačov výpočtovej techniky v Bratislave. Naša cesta začala nástupom na expres v Žiline, odkiaľ sme sa dopravili priamo až do Bratislavy.

      V múzeu výpočtovej techniky sme toho naozaj veľa videli, počítač ktorý ešte fungoval pomocou diernej pásky, na ktorú sa dierovali nuly a jednotky, zoznámili sme sa s prvým analógovým počítačom na Slovensku, videli sme rôzne média pre zápis dát a tiež rôzne prístroje, slúžiace na výpočet údajov.

     • Girl’s Day na FEIT UNIZA

      9. 5. 2023

      Tak ako každý rok, aj v roku 2023 sme sa zapojili do osláv Medzinárodného dňa žien a dievčat v IT, ktorý sa oslavuje na celom svete vždy v štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci. Cieľom podujatia je predstaviť svet IT a moderných technológií dievčatám vo veku 15 až 19 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia, práce či podnikania im sektor ponúka. Tento krát sme sa zúčastnili na odborných prednáškach v 4 rôznych sekciách zameraných na možnosti štúdia na FEIT UNIZA a to:

  • Pre žiakov a rodičov

   Tu si môžete pozrieť vaše známky, domáce úlohy a rozvrh hodín. Stačí sa len prihlásiť !
   • Žilinský samosprávny kraj
   • Cyklistický spolok Žilina
   • MŠK Žilina
   • MsHKM Žilina
   • Slovenský olympijský výbor
   • Kontakty

    • Stredná športová škola
    • 041/5004408
    • Vrátnica (spojovateľka) - škola: 041/5004408 Vrátnica - školský internát: 0918370886
    • Rosinská 6 010 08 Žilina Slovakia
    • IČO: 55494099
    • DIČ: 2122053142
    • 100019964
    • E0007603849
    • PaedDr. Peter Hruška peter.hruska@sportovaskolaza.sk 041/5004410, 0907849466
    • Mária Dubová maria.dubova@sportovaskolaza.sk 041/5004409 - 10 agenda korešpondencie, odpisov vysvedčení a pod.
    • PaedDr. Jana Čibenková jana.cibenkova@sportovaskolaza.sk 0917823046 agenda školských akcií, maturitných skúšok, výchovno-vzdelávacích záležitostí teoretického a praktického vyučovania
    • PaedDr. Vladimír Kuťka vladimir.kutka@sportovaskolaza.sk 0908902252 agenda rezervácií športovísk, športovej prípravy, prijímacieho konania
    • Mgr. Erika Kobyliaková erika.kobyliakova@sportovaskolaza.sk 0917792745
    • Mgr. Emília Berešíková emilia.beresikova@sportovaskolaza.sk 0918370885 agenda prijímania žiakov do školského internátu a výchovno-vzdelávacích záležitostí v školskom internáte
    • Ing. Renáta Orješková renata.orjeskova@sportovaskolaza.sk 041/5004408 ekonomická agenda
    • Alexandra Baránková alexandra.barankova@sportovaskolaza.sk 0918222935
    • Zdenka Konštiaková skolska.jedalen@sportovaskolaza.sk 0918370887 041/5006614 - 15
    • Číslo účtu školy (bežný) SK64 8180 0000 0070 0068 8652
    • Číslo účtu školskej jedálne (stravovací) SK14 8180 0000 0070 0068 8679
    • https://www.facebook.com/sportovaskolaza
    • https://www.youtube.com/channel/UCsnkwuMEzae8-uO7gyCkmtw
   • Prihlásenie