• Vážení priatelia a priaznivci školy,

    v súvislosti s možnosťou darovať 1%, resp. 2% z dane si Vás dovoľujeme v mene Strednej športovej školy v Žiline osloviť s prosbou o pomoc a podporu v úsilí budovať a zveľaďovať športovú infraštruktúru, športové i materiálno-technické vybavenie školy, v ktorej sa snažíme vzdelávať a vychovávať kvalitných športovcov a pracovníkov v športe. Avšak ako každá škola, i napriek podpore zriaďovateľa, zápasíme s nedost
   • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
   • Snažíme sa na tejto stránke poskytovať čo najaktuálnejšie informácie. Pre viac informácií prosím prezrite si sekciu Novinky.
   • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
  • Prečo si zvoliť nás?

   Ponúkame Vám možnosť zdokonaľovať sa vo zvolenom športovom odvetví formou vyučovacích predmetov zameraných na rozvoj teoretických znalostí o športe a všetkom, čo s ním súvisí, rovnako ako i na nadobúdanie praktických športových zručností. Samozrejme nezabúdame na vyváženosť osobnosti športovca i sústavným rozširovaním a prehlbovaním jeho intelektových daností.
    • Máme radi šport
    • Máme radi šport a sme hrdí na športové úspechy našich žiakov!
    • Šport je zdravý
    • Učenie ide ľahšie, keď si fit a zdravý!
    • Pohoda a dobrá nálada
    • S úsmevom ide všetko ľahšie!
  • Novinky

   Zisti, čo je nové v tvojej škole :-)
     • Exkurzia do Londýna

      22. 2. 2024

      V dňoch 15. – 19.2.2024 sa 34 žiakov zúčastnilo zahraničnej exkurzie do Londýna. Zájazd sme absolvovali prostredníctvom cestovnej kancelárie Gadtours. Cieľom zájazdu bolo spoznávať historické i súčasné pamiatky Anglicka, spoznať kultúru Anglicka a zdokonaliť sa v komunikácii v anglickom jazyku.

      1. deň:

     • ÚSPEŠNÝ ROZBEH NAŠICH ATLÉTOK DO HALOVEJ SEZÓNY

      14. 2. 2024

      Začiatok roku sa niesol v znamení výborných výsledkov našich atlétok, ktoré na úvod halovej sezóny preukázali vysokú výkonnosť.

      Anna - Viktória Hudecová z II.B triedy absolvovala v halovej sezóne už 5 štartov v skoku do výšky. Na zahajovacích pretekoch v Ostrave 6.1.2024 dosiahla výkon 166 cm, čím si vyrovnala halový osobný rekord a v českej konkurencii žien obsadila 2. miesto. Následne absolvovala preteky skokanská Turianská Latka, kde zvíťazila v novom osobnom rekorde 170 cm, čím vylepšila aj výkon mítingu medzi ženami. Z ďalších pretekov to bol skokanský míting Jumperia v Banskej Bystrici, kde skončila druhá s výkonom 155 cm, rovnako aj na Majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v Bratislave, kde skončila opäť druhá s výkonom 160 cm a posledné preteky absolvovala 23.1.2024 na mítingu Ostrava Indoor, kde skončila s výkonom 165 cm na druhom mieste. Po minuloročných zdravotných problém

     • SME V OSEMFINÁLE MLÁDEŽNÍCKEJ FUTBALOVEJ LIGY MAJSTROV

      8. 2. 2024

      Futbalový tím MŠK Žilina v zostave s viacerými žiakmi našej školy sa po vynikajúcom výkone prebojoval do osemfinále Mládežníckej futbalovej ligy majstrov, keď dňa 7.2.2024 na domácom štadióne porazil rovesníkov zo slávneho nemeckého klubu Borussia Dortmund.

      Viacerí žiaci našej školy boli výraznými oporami slovenského tímu, ktorý v úžasnej atmosfére, hnaný vyše 10000 fanúšikmi herne i gólovo dominoval a po obetavej a atraktívnej hre sa zaslúžene predstaví v osemfinálovom zápase Mládežníckej ligy majstrov. Naším chlapcom blahoželáme k tomuto veľkému úspechu a prajeme aby uspeli po rovnako dobrej hre i v ďalších zápasoch tohtoročnej edície najprestížnejšej futbalovej klubovej súťaže v Európe.

     • Boli sme povzbudzovať hokejovú „repre“

      31. 1. 2024

      Januárový rozbeh do školských povinností sme si spríjemnili návštevou hokejového zápasu,

      v ktorom proti sebe nastúpili žilinskí Vlci a hokejová reprezentácia SR do 18 rokov. Naša škola sa tak aktívne zapojila do projektu „Školy idú na repre“, cieľom ktorého je popularizácia hokeja medzi mladými ľuďmi. Podujatie prebehlo v búrlivej atmosfére, v rámci ktorej sme si poriadne rozohriali hlasivky povzbudzovaním oboch tímov. Hoci sa naši mladí reprezentanti snažili zo všetkých síl vzdorovať staršiemu a skúsenejšiemu súperovi, nakoniec sa museli skloniť pred jeho hokejovým majstrovstvom, keď duel prehrali vysoko 0:7.

     • Užili sme si výlet do Viedne

      24. 1. 2024

      Predvianočný týždeň sa naši žiaci vybrali nasať atmosféru Vianoc do Viedne. Cestou tam sme si dali krátku zastávku v čokoládovni, kde sme nielen mohli ochutnať kvalitnú a chutnú čokoládu, ale aj nakúpiť nezvyčajné druhy tejto sladkej pochúťky. Mali sme možnosť vidieť proces tvorby čokolády priamo vo výrobe, kde sa paradoxne už balili veľkonočné vajíčka a zajačiky, pričom vonku bolo -10° a duch Vianoc za dverami. Odtiaľ sme sa presunuli do jedného z najzaujímavejších miest celej Viedne, do zámku Schönbrunn, ktorý je bývalým letným sídlom Habsburgovcov. Celkový dojem z krásneho prostredia nám pokazilo iba počasie, ale odolali sme a vychutnali sme. Následne sme sa plynule presunuli do centra Viedne, kde sme si pozreli základné pamiatky a prešli sme až na miesto konania vianočných trhov. Tie boli naozaj čarovné. Počasie sa nám stihlo umúdriť, tak sme si užili naplno vianočnú atmosféru, ktorá

     • Zapojili sme sa do Finančnej olympiády

      12. 1. 2024

      V decembri 2023 sa žiaci 1. až 4. ročníka študijného odboru športový manažment v rámci hodín ekonomických odborných predmetov zapojili do celoslovenskej súťaže zameranej na oblasť ekonomiky a finančnej gramotnosti s názvom Finančná olympiáda. V rámci tejto súťaže sme si preverili vedomosti prostredníctvom online testov z ekonomiky a osobných financií. Okrem možnosti overiť si osobný rozhľad a vedomosti v uvedených oblastiach sa žiaci mohli dozvedieť mnoho užitočných a v osobnom živote prakticky využiteľných informácií. Navyše tí najlepší môžu postúpiť do druhého kola súťaže a zapojiť sa tak do boja o hodnotné ceny nielen pre seba ale i našu školu.

     • Školský futsalový turnaj

      22. 12. 2023

      S kalendárnym rokom 2023 sme sa rozlúčili tak ako sa na športovcov patrí. V príjemnej predvianočnej atmosfére sa dňa 22. 12. 2023 v priestoroch našej športovej haly uskutočnil ďalší vydarený ročník tradičného školského predvianočného futsalového turnaja. V rámci turnaja proti sebe za výdatného povzbudzovania študentov i učiteľov v hľadisku zápolili futsalové tímy z jednotlivých tried.

     • Prednáška o narcizme

      22. 12. 2023

      Dňa 12.12. 2023 sa žiaci 2.B a 2.D zúčastnili prednášky o narcizme v Mestskej knižnici v Žiline. Prednáška bola rečníkom odprezentovaná nielen z psychologickej stránky, ale aj filozofickej. Rečník rozprával o typických znakoch narcizmu, ako sa pretavuje do našich životov. Avšak v závere veľmi povzbudivo ponúkol možnosti riešenia, ako proti nemu aktívne bojovať a eliminovať ho.

     • Iniciatíva TV technika do každej učebne pokračuje

      21. 12. 2023

      Ďakujeme ďalším ochotným rodičom, ktorí finančne podporili zakúpenie 2. smart televízora, ktorý našiel svoje využitie v ďalšej učebni.

      Konkrétne "ďakujeme" patrí rodičom týchto žiakov:

      Krovina, Sopoliga, Rabčanová.

      V prípade záujmu môžete podporiť túto iniciatívu dobrovoľným a ľubovoľným príspevkom vo forme "extra členského" na účet občianskeho združenia školy "Športom k vzdelaniu": SK17 1100 0000 0026 2085 8330. V poznámke pre prijímateľa je potrebné uviesť: "EC - Meno a priezvisko žiaka", aby sme vedeli platbu správne identifikovať.

     • Imatrikulačno-Mikulášsky deň

      21. 12. 2023

      Mikulášsky deň sa na našej škole niesol v duchu slávnostných imatrikulácií našich prvákov, ktorí boli za asistencie žiakov III. A triedy slávnostne prijatí do cechu študentského na našej škole. Po slávnostnom programe, v rámci ktorého sa prváci predstavili formou nápaditých prezentácií, tanca či spevu, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani v Superstar, či Česko-Slovensko má talent. Prítomných študentov navštívil aj sám veľký Mikuláš. V dobrej nálade a atmosfére nakoniec odmenil každého sladkou maškrtou ako dôkaz toho, že nezabudol na všetky dobré skutky, ktoré naši žiaci od jeho ostatnej návštevy vykonali.

     • Zúčastnili sme sa na prednáške o víruse HIV a chorobe AIDS

      21. 12. 2023

      Začiatkom decembra sa žiaci 3.D zúčastnili na prednáške organizovanej organizáciou Červená stužka, ktorá sa zaoberá vyjadrením solidarity voči ľuďom s ochorením HIV a AIDS zaoberajúcej sa vzdelávaním a prevenciou proti tomuto vírusu. Prednášajúci so žiakmi hovorili o vzniku tohto nevyliečiteľného ochorenia, jeho pôvode, príznakoch a prevencii. Ľudia si pripínajú červenú stužku najmä počas 1. decembra, ktorý je Medzinárodným dňom HIV a AIDS. Vyjadrujú tak solidaritu s osobami postihnutými ochorením týmto závažným ochorením.

     • Deň otvorených dverí

      20. 12. 2023

      Dňa 7. decembra 2023 sa na našej škole konal Deň otvorených dverí. Návštevníci dostali základné informácie o možnostiach štúdia na našej škole, detailnejšie informácie o študijných programoch v jednotlivých študijných odboroch, zúčastnili sa otvorených vyučovacích hodín a workshopov, diskutovali s učiteľmi, budúcimi spolužiakmi a taktiež mohli vidieť priestory školy. Celkovo sa Dňa otvorených dverí zúčastnilo približne 121 záujemcov.

     • Koľko lásky 2023

      18. 12. 2023

      Aj tento rok sme sa zapojili do vianočnej výzvy s názvom Koľko lásky. Tento projekt je venovaný seniorom žijúcim v zariadeniach sociálnych služieb. Touto zbierkou sme im aspoň trošku chceli spraviť obdobie Vianoc krajšie a taktiež podporiť našich študentov v konaní dobrých skutkov a utužovaní medzigeneračných vzťahov.

      Okrem iného sme sa zapojili aj do tvorby digitálnych vianočných pohľadníc na hodinách informaticky zameraných predmetov. Žiaci vytvorili celkovo 106 digitálnych pohľadníc, ktoré sme dali tlačiť, napísali vianočné alebo osobné priania a následne pribalili ku krabičkám, ktoré doniesli študenti a učitelia. Celkovo sme vyzbierali okolo 30 škatuliek, ktoré boli odovzdané pridelenému zariadeniu sociálnych služieb.

     • Naši florbalisti sú druhý najlepší tím v Žilinskom kraji

      18. 12. 2023

      Dňa 30. 11. 2023 sa v priestoroch športovej haly SOŠ polytechnickej v Dolnom Kubíne uskutočnilo Krajské kolo postupovej súťaže Super Florbal Pohár žiakov stredných škôl. Na turnaji sa po vynikajúcich výkonoch a celkovom víťazstve v okresnom kole tejto súťaže predstavili aj naši florbalisti, ktorí umnou a bojovnou hrou tento významný športový turnaj takmer vyhrali. Naši chlapci skončili na celkovom druhom mieste, pričom víťazstvo a postup do celoštátneho finále Super florbal pohára im uniklo iba o vlások. Presnejšie povedané, pri rovnosti bodov o víťazovi rozhodlo skóre.

     • Školský šachový turnaj

      11. 12. 2023

      Dňa 16.11.2023 sa v priestoroch zasadacej miestnosti školského internátu pod vedením Ing. Miloša Ondruška, PhD. konal 1. ročník školského šachového turnaja. Podujatie vzbudilo veľký záujem medzi žiakmi našej školy, ktorí svoju vášeň pre túto logickú a strategickú hru pretavili do napínavých a šachovo hodnotných partií. Po celodennom zápolení v šachovej hre a mnohých vyčerpávajúcich partiách sme nakoniec spoznali najlepších šachistov našej školy v nasledujúcom poradí.

  • Pre žiakov a rodičov

   Tu si môžete pozrieť vaše známky, domáce úlohy a rozvrh hodín. Stačí sa len prihlásiť !
   • Žilinský samosprávny kraj
   • Cyklistický spolok Žilina
   • MŠK Žilina
   • MsHKM Žilina
   • Slovenský olympijský výbor
   • Kontakty

    • Stredná športová škola
    • 041/5004408
    • Vrátnica (spojovateľka) - škola: 041/5004408
     Vrátnica - školský internát: 0918370886
    • Rosinská 6
     010 08 Žilina
     Slovakia
    • IČO: 55494099
    • DIČ: 2122053142
    • 100019964
    • E0007603849
    • PaedDr. Peter Hruška
     peter.hruska@sportovaskolaza.sk
     041/5004410, 0907849466
    • Mária Dubová
     maria.dubova@sportovaskolaza.sk
     041/5004409 - 10
     agenda korešpondencie, odpisov vysvedčení a pod.
    • PaedDr. Jana Čibenková
     jana.cibenkova@sportovaskolaza.sk
     0917823046
     agenda školských akcií, maturitných skúšok, výchovno-vzdelávacích záležitostí teoretického a praktického vyučovania
    • PaedDr. Vladimír Kuťka
     vladimir.kutka@sportovaskolaza.sk
     0908902252
     agenda rezervácií športovísk, športovej prípravy, prijímacieho konania
    • Mgr. Erika Kobyliaková
     erika.kobyliakova@sportovaskolaza.sk
     0917792745
    • Mgr. Emília Berešíková
     emilia.beresikova@sportovaskolaza.sk
     0918370885
     agenda prijímania žiakov do školského internátu a výchovno-vzdelávacích záležitostí v školskom internáte
    • Ing. Renáta Orješková
     renata.orjeskova@sportovaskolaza.sk
     041/5004408
     ekonomická agenda
    • Alexandra Baránková
     alexandra.barankova@sportovaskolaza.sk
     0918222935
    • Zdenka Konštiaková
     skolska.jedalen@sportovaskolaza.sk
     0918370887
     041/5006614 - 15
    • Číslo účtu školy (bežný)
     SK64 8180 0000 0070 0068 8652
    • Číslo účtu školskej jedálne (stravovací)
     SK14 8180 0000 0070 0068 8679
    • https://www.facebook.com/sportovaskolaza
    • https://www.youtube.com/channel/UCsnkwuMEzae8-uO7gyCkmtw
   • Prihlásenie